INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:45 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Poważne kłopoty Cimoszewicza? Prokuratura zamierza wystąpić o uchylenie immunitetu byłego premiera

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Prokuratura w Białymstoku zamierza wystąpić z wnioskiem o uchylenie immunitetu byłemu premierowi, dziś europosłowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi. Chodzi o sprawę z 2019 roku, gdy Cimoszewicz potrącił rowerzystkę.

Do wypadku doszło w maju 2019 roku w Hajnówce. Volkswagen, którym kierował były premier, potrącił kobietę jadącą na rowerze. 70-latka trafiła do szpitala. Niedługo później okazało się, że auto polityka nie miało aktualnych badań technicznych. Media donosiły wówczas także, że Cimoszewicz mógł zbiec z miejsca wypadku, później okazało się, że miał sam zawieźć kobietę do szpitala. Sprawa budziła wiele wątpliwości.

- reklama -

Prokuratura zamierza złożyć wniosek do Parlamentu Europejskiego, później sprawą zajmie się komisja, a ostatecznie odbędzie się głosowanie nad uchyleniem immunitetu. Jeśli immunitet zostanie uchylony, sprawa trafi do sądu.

Źródło: SE.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dwa razy więcej niż 500+ będą kosztować dopłaty do ogrzewania

Jest nowy sposób rządu na koszty energii. Z tego programu ma skorzystać każdy bez wyjątku. Trochę mniej strona rządowa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx