INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:29 | sobota | 19.04.2025

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Amnesty International wzywa rządzących do zaprzestania dyskryminacji i zmianę restrykcji

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 kwietnia

Zbrodnia katyńska – Ostaszków

4 kwietnia 1940 Strzał w potylicę i "pogrzeb" w dole śmierci. Tak sowieci mordowali polską elitę - żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza i policjantów. Przez całe...

Koniecznie przeczytaj

Amnesty International wezwała władze Włoch do zmiany polityki sanitarnej. Organizacja wskazuje, że dochodzi tam to naruszeń praw człowieka wobec osób niezaszczepionych.

Zajmująca się obroną praw człowieka Amnesty International wezwała władze Włoch do zmiany restrykcji związanych z koronawirusem tak, by nie dochodziło do dyskryminacji osób niezaszczepionych na COVID-19. To reakcja na wprowadzenie obowiązku szczepień dla wszystkich osób powyżej 50. roku życia.

- reklama -

Z obowiązku zwolni jedynie zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniach do szczepień. Natomiast osoby, które przeszły COVID-19, będą musiały zaszczepić się po sześciu miesiącach od wyzdrowienia.

W efekcie, od 15 lutego we Włoszech do pracy będzie można udać się tylko z tzw. zieloną przepustką (ang. Super Green Pass). Środek ten ma być stosowany zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Co więcej, restrykcje zostaną zaostrzone. Do połowy czerwca posiadanie maseczki oraz ujemnego wyniku testu na SARS-CoV-2 to za mało, by móc skorzystać z transportu publicznego, a dla osób powyżej 50. roku życia – także by móc pracować.

- reklama -

Dlatego Amnesty International zwróciła się do włoskich władz o wdrożenie innych rozwiązań, które „bez dyskryminacji” pozwolą osobom niezaszczepionym na COVID-19 korzystanie z transportu publicznego i chodzenie do pracy.

Włoski oddział organizacji oświadczył, że obowiązek szczepień może być uzasadniony, ale musi być ograniczony w czasie i „proporcjonalny” do uzasadnionego celu ochrony zdrowia publicznego.

„Rząd musi zapewnić całej populacji możliwość korzystania ze swych podstawowych praw, takich jak prawo do edukacji, prawo do pracy i prawo do opieki medycznej, ze szczególnym uwzględnieniem osób nie chorych na COVID-19, wymagających pilnych zabiegów” – podkreśliła włoska Amnesty International w wydanym stanowisku.

- reklama -

Źródło: Reuters

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie przechodzę obojętnie wobec zła

– Moje interwencje poselskie podejmowałem, bo miałem świadomość, że dzieje się coś złego – mówi Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx