INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:36 | wtorek | 07.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Medyczna dyplomacja

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

7 maja

Prawdziwa Królowa Polski

3 maja Królewski majestat Maryi oddawał zniewolonemu narodowi jego godność. Oddaje ją i dziś, kiedy po latach polityki wstydu mamy czuć zażenowanie z powodu...

Koniecznie przeczytaj

Pekin chętnie dzieli się doświadczeniem w walce w epidemią, lekami i środkami ochronnymi środków. Podjął globalną medyczną ofensywę, która ma podwójne dno.

Chiny produkują połowę masek medycznych na świecie lecz wciąż odczuwają ich niedobór. Mimo tego Komunistyczna Partia Chin nakazała noszenie masek wszystkim robotnikom, wydając jednocześnie apel aby przemysł wznowił produkcji na pełną skalę.

- reklama -

Deficyt środków ochronnych i potrzeby gospodarcze nie są przeszkodą w uruchomieniu globalnej akcji propagandowej. Ministerstwo spraw zagranicznych w Pekinie koordynuje pomoc wielu państwom dotkniętym pandemią.

To prawdziwa ofensywa dyplomatyczna. Chiny wysłały lekarzy i środki ochronne do Japonii, Tajlandii, Pakistanu, Laosu oraz „dziesięciu innych krajów Azji”.

Nie zapomniały także o Europie. Zachodni eksperci zwracają jednak uwagę, że wykorzystując chaos medyczny panujący w UE oraz amerykańskie problemy, Xi Jinping uwypukla słabe miejsca współpracy i wyraźne podziały wspólnoty euroatlantyckiej. Widać to na przykładzie osamotnionych Włoch, do których przybyło 300 lekarzy z Państwa Środka.

- reklama -

Pekinowi składają hołd Bałkany, aspirujące przecież do UE i NATO. Serbskie „Wieczorne Nowości” cytują prezydenta Aleksandra Vuczića: „Europejska solidarność nie istnieje. Nasze nadzieje wiążemy z Chińską Republiką Ludową, jedynym pewnym partnerem”.

Wg chińskiego MSZ medyczna dyplomacja jest wyrazem podziękowania za międzynarodową solidarność w walce z epidemią. Trudno oprzeć się wrażeniu, że Xi Jinping ukrywa za ofiarnością błędy KPCh wobec własnego społeczeństwa. Z drugiej strony, nie mógł się oprzeć i wymierzył kolejny policzek globalnemu konkurentowi czyli USA.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Wpływ człowieka na klimat – niewielki ...

Jacek Frankowski Warszawa, 29 kwietnia 2024 List otwarty w obronie prawa do wyrażania poglądów naukowych Do: prof. Leszka Marksa prof. Krzysztofa Szamałka prof. Szymona Malinowskiego prof....

Przeczytaj jeszcze to!