INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:18 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Francja: kolejny rekord zakażeń koronawirusem – 13 072 osoby

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Po raz trzeci w ciągu sześciu dni zanotowano we Francji w środę powyżej 13 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem; w ostatniej dobie wykryto ich 13 072. Łącznie od wybuchu pandemii zakażonych zostało 481 141 osób – poinformowało francuskie ministerstwo zdrowia.

W ciągu ostatnich 24 godzin na Covid-19 zmarły w szpitalach i domach opieki 43 osoby; łącznie do tej pory z powodu Covid-19 życie straciło 31 459 osób.

- reklama -

Obecnie hospitalizowanych jest “prawie 6 tysięcy zakażonych, z których 100 znajduje się na reanimacji” – podał resort zdrowia.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną francuski rząd ogłosił w środę nowe restrykcje – zamknięto całkowicie bary i restauracje w Marsylii, a 11 metropolii, w tym Paryż, postawiono w stan podwyższonej gotowości.

Ze względu na niepokojące rozprzestrzenianie się koronawirusa metropolia Aix-Marsylia na południowym wschodzie i Gwadelupa na Karaibach zostały umieszczone w “strefie maksymalnego alertu” – poinformował francuski minister zdrowia Olivier Veran podczas konferencji prasowej.

- reklama -

Ten poziom alertu, poprzedzający stan zagrożenia zdrowia, prowadzi do całkowitego zamknięcia barów i restauracji, czego obawia się sektor już bardzo osłabiony przez koronawirusa wiosną. Oprócz tego w jedenastu innych metropoliach, w tym w Paryżu, nakazano zamknięcie barów o godzinie 22, a także ograniczono zgromadzenia do 1000 osób, wobec 5000 obecnie.

“Sytuacja stale się pogarsza” – ostrzegł minister Veran. Wszystkie wskaźniki w związku z epidemią od wielu dni są we Francji coraz gorsze.

“Jest jeszcze czas na działanie, podejmowane przez nas środki mają na celu wyrwanie się z tej trajektorii” – powiedział, wzywając Francuzów do przestrzegania dystansu społecznego i powstrzymania się od organizowania licznych spotkań na kolacji z rodziną lub przyjaciółmi. (PAP)

- reklama -

jo/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x