INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:35 | wtorek | 16.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Premier: wkrótce Stadion PGE Narodowy będzie gotowy do nowej roli

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Wkrótce Stadion PGE Narodowy będzie gotowy do nowej roli; chciałbym wyraźnie podkreślić, że nie jest to szpital na teraz, bo nasza służba zdrowia, choć z trudnościami, zapewnia opiekę chorym na COVID-19; musimy jednak brać pod uwagę najgorsze scenariusze – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19.

- reklama -

“Wkrótce Stadion PGE Narodowy będzie gotowy do nowej roli” – napisał szef rządu w poniedziałek na Facebooku.

Zaznaczył, że wiosną została podjęta decyzja, że w razie potrzeby, w przestrzeniach biurowych stadionu zostanie przygotowany szpital polowy dedykowany chorym na koronawirusa. “To obiekt, który ma stwarzać takie możliwości ze względu na infrastrukturę: przestrzeń, instalacje, parkingi, komunikację itd.” – wskazał premier.

W ciągu kilku najbliższych dni – dodał – przy współpracy sztabu najlepszych specjalistów z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, na czele z dr Arturem Zaczyńskim “przygotujemy na tej bazie szpital polowy, dysponujący 500 miejscami, w tym 50 na OIOMie”.

- reklama -

“Chciałbym wyraźnie podkreślić, że nie jest to szpital na teraz, bo nasza służba zdrowia, choć z trudnościami, zapewnia opiekę chorym na COVID-19. Musimy jednak brać pod uwagę najgorsze scenariusze” – zaznaczył Morawiecki.

Dodał, że w całym kraju, w każdym z województw, przygotowywany jest plan budowy podobnych, tymczasowych placówek. “To wielkie wyzwanie logistyczne, jakiego państwo polskie nie podejmowało od czasów wojny” – zwrócił uwagę.

“Dzięki wspólnemu wysiłkowi tysięcy lekarzy, żołnierzy, funkcjonariuszy i urzędników Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Kancelarii Premiera zapewnimy bezpieczne miejsca dla wszystkich, którzy będą potrzebowali pomocy” – zapewnił szef rządu.

- reklama -

Premier podziękował też we wpisie wszystkim, dzięki którym ten projekt jest realizowany. Wskazał tu szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, szefa KPRM Michała Dworczyka, wiceszefa MSWiA Pawła Szefernakera oraz kierownictwo Stadionu Narodowego i szpitala MSWiA w Warszawie.

“To nie jest czas na ironiczne żarty i bezsensowne ataki, ale na ciężką pracę i solidarność z chorymi oraz tymi, którzy niosą pomoc” – zastrzegł premier. “Jestem przekonany, że zjednoczeni wygramy tę walkę!” – podkreślił. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx