INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:06 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szokujący raport NIK ws. zakupu respiratorów. To Agencja Wywiadu rekomendowała handlarza bronią?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Dziennik „Rzeczpospolita” publikuje ustalenia zawarte w raporcie Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącym zakupu w ubiegłym roku 1200 sztuk respiratorów, od firmy należącej do handlarza bronią. Pozytywną rekomendację w tej sprawie miała dać Agencja Wywiadu.

Według dziennikarzy dziennika, kontrolerzy Izby znaleźli zależności między firmą E&K, która miała dostarczyć 1241 respiratorów ministerstwu zdrowia a Agencją Wywiadu.

- reklama -

Firma znalazła się na liście rekomendowanych dostawców, która trafiła do wszystkich ministerstw. Co ciekawe, firmę E&K sprawdzało też CBA, które dwukrotnie oceniło ją negatywnie, raz pozytywnie.

Do tej pory AW utrzymywała, że nie prowadzi listy rekomendacji. Komentatorzy sprawy, byli oficerowie służb, nie zostawiają suchej nitki na AW, przypominając, że Agencja nie ma kompetencji do tworzenia takich list.

Przypomnijmy, że wiosną 2020 r. Ministerstwo Zdrowia podpisało umowę ze spółką należącą – jak donosiły media – do handlarza bronią. Firma E&K, która miała dostarczyć 1241 respiratorów, nie wywiązała się jednak ze zobowiązań – dostarczyła jedynie 200 sztuk.

- reklama -

Źródło: Rzeczpospolita

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx