INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:44 | niedziela | 10.12.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szokujący raport NIK ws. zakupu respiratorów. To Agencja Wywiadu rekomendowała handlarza bronią?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 grudnia

Cud czy świetna taktyka? A może jedno i drugie

18 listopada 1655 To był jeden z większych błędów Szwedów i zarazem jeden z bardziej znanych momentów historii Polski. Pomimo licznych wysiłków, nawet komuniści nie...

Koniecznie przeczytaj

Dziennik „Rzeczpospolita” publikuje ustalenia zawarte w raporcie Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącym zakupu w ubiegłym roku 1200 sztuk respiratorów, od firmy należącej do handlarza bronią. Pozytywną rekomendację w tej sprawie miała dać Agencja Wywiadu.

Według dziennikarzy dziennika, kontrolerzy Izby znaleźli zależności między firmą E&K, która miała dostarczyć 1241 respiratorów ministerstwu zdrowia a Agencją Wywiadu.

- reklama -

Firma znalazła się na liście rekomendowanych dostawców, która trafiła do wszystkich ministerstw. Co ciekawe, firmę E&K sprawdzało też CBA, które dwukrotnie oceniło ją negatywnie, raz pozytywnie.

Do tej pory AW utrzymywała, że nie prowadzi listy rekomendacji. Komentatorzy sprawy, byli oficerowie służb, nie zostawiają suchej nitki na AW, przypominając, że Agencja nie ma kompetencji do tworzenia takich list.

Przypomnijmy, że wiosną 2020 r. Ministerstwo Zdrowia podpisało umowę ze spółką należącą – jak donosiły media – do handlarza bronią. Firma E&K, która miała dostarczyć 1241 respiratorów, nie wywiązała się jednak ze zobowiązań – dostarczyła jedynie 200 sztuk.

- reklama -

Źródło: Rzeczpospolita

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Polska azylem dla mieszkańców Unii

Do Polski uciekają ci, którzy nie mogą już żyć w „tolerancyjnej” Europie, gdzie „troska” urzędu odbiera im dzieci, dach...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx