INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:20 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kłopoty dr. Bodnara? Za leczenie pacjentów amantadyną, może mieć poważne problemy!

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Doktor Włodzimierz Bodnar z przychodni Optima w Przemyśli, przez ostatnie 1,5 roku, pomógł wielu pacjentom zakażonym koronawirusem. Leczył ich amantadyną. Teraz może mieć problemy, bowiem według Rzecznika Praw Pacjenta, stosowanie amantadyny, jest naruszeniem praw pacjenta.

Zapraszam wszystkie telewizje, żeby przyjechały do Przemyśla, żeby się przekonać, że tę chorobę da się leczyć bezpiecznie, skutecznie, bez problemów. Akurat ja to robię – powiedział w marcu, na antenie Polsat News dr Włodzimierz Bodnar.

- reklama -

Okazuje się, że działalność lekarza przeszkadza. Napisano na niego donos do do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie, zgłoszenie do prokuratury, aż w końcu pojawiło się postępowanie ze strony Rzecznika Praw Pacjenta.

Pracy Władzimierza Bodnara przyjrzeli się dziennikarze radia TOK FM. W oparciu o dane z NFZ wykazali, że od marca 2020 roku do kwietnia 2021 roku doktor Bodnar wypisał 1518 recept na amantadynę. Kolejnych 800 recept wypisanych przez Bodnara było na rymantadynę – lek stosowany kiedy w aptekach brakuje amantadyny.

O donosie do Rzecznika Praw Pacjenta informuje sama przychodnia Optima. W sprawie udział bierze inny znany lekarz, Paweł Grzesiowski, dyrektor Departamentu Prawnego Rzecznika Praw Pacjenta, który ma wiele pytań dotyczących stosowania amantadyny.

- reklama -

Pytania to m.in.:

– W jakich przypadkach przychodnia stosuje leki, jakie to są produkty, ilu osobom zaaplikowano je w 2021 roku?

– Czy w spółce ordynuje się pacjentom leki zawierającej amantadynę w leczeniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i wywołanej nim choroby COVID-19?

- reklama -

– Proszę o podanie, ilu pacjentom spółka zaordynowała jako właściwe leczenie zakażenia SARS-CoV-2 przy zastosowaniu wyżej wymienionych leków, które zawierają amantadynę od początku 2021 roku.

Przychodnia komentuje sytuację krótko:

Ciekawe co o tym sądzą sami zainteresowani, czyli pacjenci?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS odpiera zarzuty o masowej inwigilacji dziennikarzy, prawników i polityków. Suski: To były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku

Opozycja oskarża służby o masową inwigilację przeciwników PiS. Do sprawy odniósł się członek sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x