INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:51 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tarcza na krótki czas

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

W ciągu roku ceny gazu na europejskich rynkach wzrosły o ponad 500%. To w głównej mierze efekt niemieckich i rosyjskich manipulacji, których celem jest wymuszenie posłuszeństwa na państwach Europy i zmuszenie ich do zaakceptowania niemiecko-rosyjskich interesów jako nadrzędnych wobec interesów całej Unii.

Rząd polski ustanowił w tej sytuacji tarczę antyinflacyjną, która ma uchronić Polaków przed kosmicznymi cenami gazu. Wyliczono, że bez tej tarczy ceny gazu dla gospodarstw domowych wzrosłyby o 61%, a dzięki niej „tylko” o 41% i będzie to jeden z niższych wzrostów w Europie – dla przykładu: Rumunia wzrost o 238%, Belgia o 170%, Grecja o 124%.

- reklama -

To kolejne działanie osłonowe rządu. Inne, bardzo spektakularne i odczuwalne, to obniżenie cen paliwa przed Świętami Bożego Narodzenia, dzięki rezygnacji z części akcyzy.

Jak długo można jednak prowadzić tego rodzaju działania? Ochrona Polaków przed „ubóstwem energetycznym” (nowe, nieznane zjawisko i nowy termin ekonomiczny!) kosztem budżetu państwa to działania doraźne, nie systemowe. Jeśli niemiecka Unia dalej będzie windować szulerskie ceny „praw do emisji” (termin psychiatryczny?!) CO² – tego jawnego oszustwa, pod pretekstem „walki z globalnym ociepleniem”, obliczonego na osłabienie gospodarek europejskich państw posowieckich, zwłaszcza Polski – żadna tarcza tego nie wytrzyma.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
03.01.2022 13:38

jak najszybciej musimy wypisać się z tego E U rokołchozu . Mądrzy Anglicy już dawno podziękowali za ten syf bolszewicko-nieniecki !!!

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x