INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:49 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

NIK nakłada karę na marszałek Sejmu! Witek ucieka przed składaniem zeznań w aferze maseczkowej

Czas czytania: 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Elżbieta Witek nie stawiła się na przesłuchanie w Najwyższej Izbie Kontroli w związku z aferą maseczkową. Marian Banaś nałożył na marszałek Sejmu grzywnę.

Najwyższa Izba Kontroli nałożyła karę pieniężną na marszałek Sejmu Elżbietę Witek za zignorowanie wezwania do stawienia się do składania zeznań. Chodzi o aferę związaną z rządowym projektem „Polskie Szwalnie”.

- reklama -

Jak przypomina radio RMF projekt powstał w 2020 roku. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zawarła wówczas siedem umów z podmiotami integrującymi działalność polskich szwalni produkujących maseczki ochronne.

Te firmy to: 4F, LPP, PTAK, Paco Lorente, EM Poland, Rascal Industry oraz Modesta.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek miała składać wyjaśnienia w tej sprawie w środę, 19 stycznia o godz. 10:00. Ponieważ Witek zignorowała wezwanie i nie stawiła się w wyznaczonym terminie w NIK urzędnicy Mariana Banasia nałożyli na nią karę w wysokości najniższego wynagrodzenia.

- reklama -

Przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli mówią o „lekceważeniu instytucji” przez marszałek oraz „utrudnieniu kontroli”. Kontrolerzy dodali, iż „Elżbieta Witek nie dotarła do NIK, mimo że została prawidłowo poinformowana przez urzędników”.

Po wyjściu sprawy na jaw szef biura prasowego Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej bronił się, iż środowy kalendarz marszałek Sejmu ma tylko jedną pozycję – ogłoszenie przez Witek w sejmowym gmachu konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”.

Źródło: RMF FM

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x