INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:55 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kukiz zdradził PiS. Tusk: Cała opozycja, Kukiz’15 oraz Konfederacja za komisją śledczą

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Cała liberalna opozycja, Konfederacja oraz wspierający dotychczas rząd PiS posłowie Kukiz’15 opowiedzieli się za powołaniem komisji śledczej ds. nielegalnej inwigilacji. Komisja zbada m.in. nielegalne podsłuchy i szpiegowanie parlamentarzystów, prawników oraz dziennikarzy.

Szef Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk poinformował, że wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. nielegalnej inwigilacji poprze cała opozycja oraz posłowie Kukiz’15. Komisji śledczej nie chciało PiS, z którym Kukiz jest dziś w koalicji.

- reklama -

– Ja bym nie nadużywał słowa „porozumienie” czy „sojusz”. Jest wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Pegasusa. Jest możliwe, aby do tej idei dołączyli posłowie, którzy dzisiaj wspierają rząd PiS, ale w tej sprawie są gotowi nawet złożyć własny wniosek – powiedział podczas konferencji prasowej w Ksawerowie.

– To informacja, a nie przypuszczenie, że pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ws. podsłuchów od 2005 roku znajdą się podpisy posła Kukiza i jego grupy, Lewicy, Polski 2050, PSL i Konfederacji – podkreślił.

Szef PO stwierdził, że nie ma nic przeciwko wnioskowi Pawła Kukiza, by zbadać także okres, gdy sam pełnił funkcję premiera. Pytany o zbliżające się wybory parlamentarne Tusk stwierdził: „Jestem człowiekiem wiary, ale każda odsłona skandalu z podsłuchiwaniem ludzi, stawia pod znakiem zapytania uczciwość wyborów”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x