INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:29 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kukiz zdradził PiS. Tusk: Cała opozycja, Kukiz’15 oraz Konfederacja za komisją śledczą

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Cała liberalna opozycja, Konfederacja oraz wspierający dotychczas rząd PiS posłowie Kukiz’15 opowiedzieli się za powołaniem komisji śledczej ds. nielegalnej inwigilacji. Komisja zbada m.in. nielegalne podsłuchy i szpiegowanie parlamentarzystów, prawników oraz dziennikarzy.

Szef Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk poinformował, że wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. nielegalnej inwigilacji poprze cała opozycja oraz posłowie Kukiz’15. Komisji śledczej nie chciało PiS, z którym Kukiz jest dziś w koalicji.

- reklama -

– Ja bym nie nadużywał słowa „porozumienie” czy „sojusz”. Jest wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Pegasusa. Jest możliwe, aby do tej idei dołączyli posłowie, którzy dzisiaj wspierają rząd PiS, ale w tej sprawie są gotowi nawet złożyć własny wniosek – powiedział podczas konferencji prasowej w Ksawerowie.

– To informacja, a nie przypuszczenie, że pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej ws. podsłuchów od 2005 roku znajdą się podpisy posła Kukiza i jego grupy, Lewicy, Polski 2050, PSL i Konfederacji – podkreślił.

Szef PO stwierdził, że nie ma nic przeciwko wnioskowi Pawła Kukiza, by zbadać także okres, gdy sam pełnił funkcję premiera. Pytany o zbliżające się wybory parlamentarne Tusk stwierdził: „Jestem człowiekiem wiary, ale każda odsłona skandalu z podsłuchiwaniem ludzi, stawia pod znakiem zapytania uczciwość wyborów”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx