INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:41 | niedziela | 04.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Posłanka zacytowała Biblię. Grożą jej dwa lata więzienia

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Posłanka Chrześcijańskiej Partii Demokratycznej może spędzić dwa lata w więzieniu. Powód? Päivi Maria Räsänen zacytowała fragment Pisma Świętego.

Co grozi za cytowanie Biblii? Posłanka Chrześcijańskiej Partii Demokratycznej Päivi Maria Räsänen zacytowała List do Rzymian (24-27), a teraz grożą jej dwa lata więzienia.

- reklama -

Byłej fińskiej minister spraw wewnętrznych zarzucono mowę nienawiści wobec osób LGBT. Ponadto zarzuca się jej, że skrytykowała Kościół luterański (za popieranie ideologii LGBT i gejowskiej parady w Helsinkach) i napisała książkę „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” przedstawiającą chrześcijańską wizję rodziny.

Za wydanie książki wraz z nią przed sądem stanął luterański biskup Juhana Pohjola. Posłance i biskupowi grożą dwa lata więzienia za obrazę homoseksualistów.

Räsänen zeznała, że wizja małżeństwa jaką prezentuje wynika z jej chrześcijańskiej wiary, która głosi, że małżeństwo jest związkiem jedynie kobiety i mężczyzny. Tak jak naucza Biblia.

- reklama -

Kobieta podkreśliła, że poglądy te nie wypływają z nienawiści do kogokolwiek. Niemniej prokurator generalny stwierdził przed sądem, że „ten kto krytykuje postępowanie homoseksualistów intencyjnie prowokuje nienawiść wobec osób homoseksualnych”.

Adwokat posłanki i biskupa Lorcan Price podkreśla, że ten proces ma fundamentalne znaczenie, bo chodzi w nim o przyszłość demokracji w Europie i prawo chrześcijan do wolnego wyrażania swej wiary. Adwokat podkreśla, że konstytucja Finlandii gwarantuje wolność wypowiedzi i wolność religijną.

„Nawet jeśli zostaną uniewinnieni, to i tak ludzie będą się coraz bardziej bali otwarcie wyrażać swe opinie w obawie, by nie stanąć przed sądem” – zauważył mec. Price.

- reklama -

63-letnia Räsänen przyszła do gmachu sądu z własną Biblią.

Źródło: Najwyższy Czas!

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx