INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:19 | wtorek | 28.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Amerykanie uderzyli w prezydenta Rosji historią zmarłego brata. Jak zginął Wiktor Putin?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

28 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Władimir Putin unika rozmów o rodzinie. Okoliczności śmierci jego brata są dość smutne.

Władimir Putin nigdy nie poznał swoich dwóch braci – Wiktora i Alberta. O Wiktorze i okolicznościach jego śmierci wspominał raz, wiele lat temu.

- reklama -

Albert zmarł w dzieciństwie. Natomiast Wiktor podczas oblężenia Leningradu przez siły nazistowskich Niemiec w czasie II wojny.

Oficjalnie na błonicę. Zgon nastąpić miał w domu dziecka – Wiktora odebrano matce.

Putin wspominał o zmarłym bracie podczas dorocznego składania wieńców w Petersburgu, gdzie w masowych grobach spoczywa około 470 tys. cywilów i żołnierzy.

- reklama -

Przyczyną śmierci Wiktora było prawdopodobnie niedożywienie i brak lekarstw, podaje się także błonicę (dyfteryt), która w tamtych czasach oznaczała wyrok. To ostra choroba zakaźna wywołana przez bakterię – moczugowca błonicy. Przedostaje się do organizmu przez nos lub jamę ustną. Osadza się w błonach śluzowych górnych dróg oddechowych.

– Mój brat, którego nigdy nie widziałem i nie znałem, został tu pochowany, nawet nie wiem gdzie dokładnie. Moi rodzice powiedzieli mi, że dzieci były zabierane rodzinom w 1941 roku. Mojej matce odebrane jej dziecko – w celu jego uratowania. Powiedzieli, że umarł, ale nigdy nie powiedzieli, gdzie został pochowany – wyznał prezydent Rosji.

Do historii zmarłego brata Putina odwołali się zarówno Wołodymyr Zełenski, jak i Antony Blinken. Ten drugi, w apelu do rosyjskiego przywódcy o zaprzestanie głodzenia ukraińskich miast i zakończenie wojny.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
ptyś
09.03.2022 15:39

Zełenskiemu trzeba przypomnieć o Polakach, o polskich dzieciach, bestialsko mordowanych na Wołyniu i Małopolsce, a Blinkenowi powiedzieć co tam się działo.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jeśli wejdziesz między wrony…

Pewien zwolennik europejskiego podejścia do gościnności, w myśl którego gospodarze dostosowują się do zwyczajów gości, przekonał się, że podróże...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx