INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:06 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Były poseł z wyrokiem za powoływanie się na wpływy. Zbigniew R. dostał 2,5 roku pozbawienia wolności

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli skazał byłego posła Zbigniewa R. na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za powoływanie się na wpływy. O wyroku poinformowała Prokuratura Krajowa.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.

- reklama -

Prokurator oskarżył byłego posła Zbigniewa R. o powoływanie się w okresie od 2011 roku do 2014 roku na wpływy i “utwierdzanie Mariana D. w przekonaniu o istnieniu takich wpływów w Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Ministerstwie Sprawiedliwości, Krajowej Radzie Sądownictwa i Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie”.

“W zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice Zbigniew R. podjął się pośrednictwa w załatwieniu spraw, z którymi zwrócił się do niego Marian D.” – podała prokuratura.

Do powoływania się na wpływy miało dochodzić w okresie od połowy 2011 do lipca 2014 roku w Rzeszowie, Leżajsku i Warszawie.

- reklama -

“Marian D. zwrócił się do Zbigniewa R. o załatwienie korzystnej dla jednej ze spółek decyzji Dyrektora Lasów Państwowych w Krośnie w przedmiocie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości tej spółki z nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa będącymi w zarządzie Lasów Państwowych. Kolejna spraw dotyczyła nominacji na urząd sędziego dla Klaudii D. i jej delegacji do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Ponadto Zbigniew R. podjął się załatwienia kredytu w wysokości 70 milionów złotych dla jednej ze spółek” – wyliczyła prokuratura.

Były poseł przyjmował od Mariana D. korzyści majątkowe w gotówce w kwotach od 10 do 15 tys. złotych, które były przekazywane systematycznie co miesiąc w okresie od co najmniej połowy 2011 r. do połowy 2012 r. “Łączna kwota tych korzyści wynosiła nie mniej niż 120 tysięcy złotych” – podsumowała prokuratura.

“Ponadto Zbigniew R. otrzymał alkohol o łącznej wartości prawie 3500 złotych w tym 24 butelki whisky, 6 butelek koniaku, 12 butelek brandy i 9 butelek wódki oraz paliwo, które tankował na jednej ze stacji na koszt Marianna D.” – zaznaczyli śledczy.

- reklama -

Prokuratura Krajowa przekazała, że “Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli uznał Zbigniewa R. za winnego skazując go i wymierzając karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 300 stawek po 100 złotych oraz orzekł przepadek korzyści majątkowej w wysokości 120 tysięcy złotych i przepadek równowartości alkoholu w wysokości prawie 3500 złotych”.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Źle się dzieje w domu Jandy – nic nie musi

Krystynie Jandzie i tak źle, i tak niedobrze. W teatrze – dobrze, bo ma pełną widownię i źle, bo...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx