INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:18 | sobota | 22.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dlaczego Polska nie chciała niemieckich Patriotów?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 czerwca

Ruskie metody zawsze te same

22 czerwca 1941 r. Atak sojusznika z 22 czerwca 1941 r. kompletnie zaskoczył sowiecką Rosję. Niezwyciężona Armia Czerwona zdziesiątkowana przez "szlachetny Wehrmacht" cofała się na...

Koniecznie przeczytaj

Niemiecki system Patriot w pakiecie z niemieckimi załogami, podlegającymi tylko niemieckim rozkazom – oto w największym skrócie propozycja, którą odrzuciła Polska.

Oooouuu okropny „Kaczor” nie zgodził się na łaskawą propozycję Niemców, gotowych podarować Polsce zestawy Patriot. Wszystko przez swoją fobię, obsesję i nienawiść do naszych „przyjaciół Niemców”. A przecież Niemcy okazali nam taaaakie wsparcie. Akurat!

- reklama -

Po pierwsze – od kiedy Wisła płynie, Niemcy nigdy i w niczym nie okazali nam wsparcia. Niemcy zresztą nigdy i nikomu nie okazują bezinteresownego wsparcia, a zwłaszcza nie robią tego w przypadku Polski.

Po drugie, dziwnym trafem odmową przyjęcia niemieckiej łaskawości najbardziej oburzyły się te środowiska, które najchętniej widziały rozmieszczenie zredukowanych jednostek wojskowych za linią Wisły, żeby nie drażnić Putina.

W całej tej narracji zabrakło choćby tak prostego przekazu, jak prawda o tym, że decyzji nie podjął Jarosław Kaczyński, tylko Ministerstwo Obrony Narodowej. Ani próby ustalenia, dlaczego była ona taka, a nie inna.

- reklama -

Niemcy z własną bronią

Zadania tego podjął się portal wPolityce. Jasne, że ma łatwiej niż taka „Wyborcza”, ale może właśnie dlatego należało zaczekać aż poda, czego dowiedział się w MON. A informacje te są bardzo interesujące.

Według źródeł portalu w Ministerstwie, „niemiecka propozycja zakładała, że dostarczone przez Berlin zestawy Patriot nie byłyby wpięte w polski system dowodzenia, ale byłyby zarządzane przez stronę niemiecką i to wyłącznie ona decydowałaby, czy odpowiedzą na potencjalny atak, czy zestrzelą rosyjską rakietę”. Innymi słowy – niemieckie Patrioty zareagowałyby wtedy, kiedy Niemcom byłoby tak wygodnie. Ochrona polskiej przestrzeni powietrznej z ich strony byłaby żadna, a ryzyko ich wpuszczenia bardzo duże. To tak, jakby na terytorium Polski operowały obce wojska, nie podlegające polskim rozkazom i pozostające poza system dowodzenia NATO. Nie po to pozbyliśmy Armii Czerwonej, żeby teraz zastępować ją Bundeswehrą.  

- reklama -

Dla Ukrainy

Oczywiście zaproponowanie Niemcom, żeby Patrioty oddali Ukrainie można odbierać jako wytknięcie im, że do tej pory niewiele dla tego kraju zrobili. Nie jest jednak prawdą, że nie mogą tego zrobić. Mogą. Tylko muszą oddać broń bez obsługi wykonującej niemieckie rozkazy. Niemcy musieliby tylko wyszkolić ukraińskie załogi, co oczywiście trochę by potrwało, ale nie jest niewykonalne. Zdaniem ekspertów taki krok zapewniłby bezpieczeństwo Polsce i pomógł Ukrainie. Niemcom widocznie chodzi jednak o coś innego.

Źródło: wPolityce

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa-Maria
25.11.2022 18:08

Czyli wkroczenie na terytorium Polski jak to było w 1939r.

Skali
25.11.2022 18:08

Czas by coś zmienic, polecam cw24.tv

grom52
26.11.2022 09:14

Bardzo mądra decyzja by nie wpuścić szkopów na terytorium Polski i nie stworzyć precedensu. Potrzebna nam tu bundeswera jak rybie ręcznik. Szkopskie decyzje o ich broni wyłącznie na szwabskim – a nie naszym terytorium.

Burmistrzowa
26.11.2022 13:38

Wojny światowe zawsze wywoływały Niemcy 🙁

Walną takim Patriotem z Niemiec w jakiś inny Przewodów i zabiją kolejnych PIS-iorków i będzie wreszcie POwód do kolejnej III Wojny Światowej 🙁

A jak zrobią to startując z naszej ziemi, to będziemy sami sobie winni 😉
Taka to jest przewrotność Hitlerów 🙁

grom52
01.12.2022 09:26

Czyli jeszcze jedna sztuczka by zdobyć następny przyczółek w wojnie o odebranie Polsce niepodległości. Walcie siė szkopy ze swoim złomem. Słychać (szkopów i targowicy) wycie ?
ZNAKOMICIE !!!

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Prawicowej rewolucji nie było

Zamordystyczny kurs brukselskiego establishmentu i „dokręcanie śruby” niepokornym zostaną utrzymane. Ogłoszony już po eurowyborach wyrok TSUE nakładający na Węgry...

Przeczytaj jeszcze to!

7
0
Podziel się z nami swoją opiniąx