INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

10:24 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Szumowski ujawnia kiedy koronawirus uderzy ponownie

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Wiosenna pogoda sprzyja lekceważeniu epidemii koronawirusa, mimo że ta wyraźnie od kilku dni przybiera w Polsce na sile. Łukasz Szumowski nie pozostawia złudzeń: do końca epidemii jeszcze daleka droga.

Jego zdaniem, jednak gdyby nie zakażenia w śląskich kopalniach, to pierwszy szczyt zachorowań byłby już za nami.

Problem w tym, że trzeba już zacząć myśleć o przygotowaniu do ponownego nawrotu choroby. Infekcja zapewne uderzy raz jeszcze jesienią, we wrześniu i w październiku. Wtedy sytuacja będzie groźniejsza niż obecnie, bo może dojść do „pomieszania” chorych na grypę i na Covid-19. I w ten sposób obydwie grupy będą się zakażały.

Niebezpieczeństwo drugiej fali zachorowań spotęgowane jest faktem, że Polacy po prostu przestali się bać choroby. – Ludzie zapomnieli, co mogło być. To, że praktycznie już przeszliśmy przez epidemię, nie oznacza, że to koniec. Przed nami problemy gospodarcze, a później pewnie powrót do koronawirusa – dodaje minister.

– Jesteśmy teraz lepiej przygotowani, dużo wiemy o tym wirusie. Wreszcie jest lek. Nawet jak będzie drugi szczyt, to mamy zarejestrowany lek, który łagodzi objawy. Są pierwsze doniesienia o szczepionce. To w ogóle inny świat w porównaniu do wiedzy, którą mieliśmy jeszcze niedawno – powiedział Łukasz Szumowski.

Źródło: Interia.pl

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!