INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:23 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szumowski ujawnia kiedy koronawirus uderzy ponownie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Wiosenna pogoda sprzyja lekceważeniu epidemii koronawirusa, mimo że ta wyraźnie od kilku dni przybiera w Polsce na sile. Łukasz Szumowski nie pozostawia złudzeń: do końca epidemii jeszcze daleka droga.

Jego zdaniem, jednak gdyby nie zakażenia w śląskich kopalniach, to pierwszy szczyt zachorowań byłby już za nami.

- reklama -

Problem w tym, że trzeba już zacząć myśleć o przygotowaniu do ponownego nawrotu choroby. Infekcja zapewne uderzy raz jeszcze jesienią, we wrześniu i w październiku. Wtedy sytuacja będzie groźniejsza niż obecnie, bo może dojść do „pomieszania” chorych na grypę i na Covid-19. I w ten sposób obydwie grupy będą się zakażały.

Niebezpieczeństwo drugiej fali zachorowań spotęgowane jest faktem, że Polacy po prostu przestali się bać choroby. – Ludzie zapomnieli, co mogło być. To, że praktycznie już przeszliśmy przez epidemię, nie oznacza, że to koniec. Przed nami problemy gospodarcze, a później pewnie powrót do koronawirusa – dodaje minister.

– Jesteśmy teraz lepiej przygotowani, dużo wiemy o tym wirusie. Wreszcie jest lek. Nawet jak będzie drugi szczyt, to mamy zarejestrowany lek, który łagodzi objawy. Są pierwsze doniesienia o szczepionce. To w ogóle inny świat w porównaniu do wiedzy, którą mieliśmy jeszcze niedawno – powiedział Łukasz Szumowski.

- reklama -

Źródło: Interia.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!