INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:09 | niedziela | 10.12.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Brytania odchodzi od globalizacji

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 grudnia

Cud czy świetna taktyka? A może jedno i drugie

18 listopada 1655 To był jeden z większych błędów Szwedów i zarazem jeden z bardziej znanych momentów historii Polski. Pomimo licznych wysiłków, nawet komuniści nie...

Koniecznie przeczytaj

Jak podał dzisiejszy „Times”, brytyjski premier Boris Johnson polecił administracji państwowej przygotować plan uniezależnienia kraju od importu produktów strategicznych, w tym chińskich farmaceutyków i środków sanitarnych.

Pracami nad planem, który otrzymał kodową nazwę „Projekt Obronny”, kieruje minister spraw zagranicznych Dominic Raab. Dwa niezależne zespoły ekspertów mają przygotować listę obszarów gospodarczych uzależnionych od importu z państw potencjalnie wrogich Zjednoczonemu Królestwu. Na tej podstawie opracowany zostanie program odbudowy szeroko pojętego bezpieczeństwa państwa.

- reklama -

Jednym z elementów „Projektu Obronnego” jest dywersyfikacja dostaw materiałów strategicznych, żeby nie popaść w zależność od jednego dostawcy, tak jak to miało miejsce z Chinami, które były jedynym źródłem maseczek, materiałów sanitarnych i respiratorów w pierwszej fazie epidemii koronawirusa.

Informatorzy „Times’a” twierdzą, że premier Johnson wydał również dyspozycję opracowania programu ochrony bazy technologicznej Wielkiej Brytanii przed „przesączaniem” się nowych technologii do innych krajów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Polska azylem dla mieszkańców Unii

Do Polski uciekają ci, którzy nie mogą już żyć w „tolerancyjnej” Europie, gdzie „troska” urzędu odbiera im dzieci, dach...

Przeczytaj jeszcze to!