INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:56 | sobota | 22.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Brytania odchodzi od globalizacji

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 czerwca

Ruskie metody zawsze te same

22 czerwca 1941 r. Atak sojusznika z 22 czerwca 1941 r. kompletnie zaskoczył sowiecką Rosję. Niezwyciężona Armia Czerwona zdziesiątkowana przez "szlachetny Wehrmacht" cofała się na...

Koniecznie przeczytaj

Jak podał dzisiejszy „Times”, brytyjski premier Boris Johnson polecił administracji państwowej przygotować plan uniezależnienia kraju od importu produktów strategicznych, w tym chińskich farmaceutyków i środków sanitarnych.

Pracami nad planem, który otrzymał kodową nazwę „Projekt Obronny”, kieruje minister spraw zagranicznych Dominic Raab. Dwa niezależne zespoły ekspertów mają przygotować listę obszarów gospodarczych uzależnionych od importu z państw potencjalnie wrogich Zjednoczonemu Królestwu. Na tej podstawie opracowany zostanie program odbudowy szeroko pojętego bezpieczeństwa państwa.

- reklama -

Jednym z elementów „Projektu Obronnego” jest dywersyfikacja dostaw materiałów strategicznych, żeby nie popaść w zależność od jednego dostawcy, tak jak to miało miejsce z Chinami, które były jedynym źródłem maseczek, materiałów sanitarnych i respiratorów w pierwszej fazie epidemii koronawirusa.

Informatorzy „Times’a” twierdzą, że premier Johnson wydał również dyspozycję opracowania programu ochrony bazy technologicznej Wielkiej Brytanii przed „przesączaniem” się nowych technologii do innych krajów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Prawicowej rewolucji nie było

Zamordystyczny kurs brukselskiego establishmentu i „dokręcanie śruby” niepokornym zostaną utrzymane. Ogłoszony już po eurowyborach wyrok TSUE nakładający na Węgry...

Przeczytaj jeszcze to!