INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:47 | wtorek | 18.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

WHO ostrzega: nadchodzi druga fala epidemii

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 czerwca

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Światowa Organizacja Zdrowia wystosowała ostrzeżenie przed drugą fazą pandemii, której nadejście jest nieuchronne. Natomiast wirusolodzy prognozują już nadejście innej epidemii.Tym razem źródłem nowej fali zakażeń mogą ptasie fermy.

Podczas specjalnego briefingu online dyrektor Europejskiego Programu Światowej Organizacji Zdrowia dr Hans Kluge zapoznał media z oficjalnym komunikatem ostrzegającym przed drugą falą pandemii.

Zdaniem WHO „kolejna faza zakażeń koronawirusem i infekcji Covid-19 nie jest nieuchronna ale niezwykle prawdopodobna”. Największe ryzyko stwarzają kroki narodowych władz sanitarnych łagodzące obostrzenia epidemiczne, podejmowane w związku z kolejnymi etapami rozmrażania gospodarek.

- reklama -

– Jeśli nie poradzimy sobie z konsekwencjami takiej sytuacji, druga faza pandemii jest praktycznie nie do uniknięcia – powiedział Kluge. Przypomniał, że „świat dotąd nie ma, ani szczepionki, ani skutecznych leków zapobiegających koronawirusowi”.

– Musimy wspólnie zminimalizować deficyt obu środków zapobiegawczych albo druga fala epidemii nadejdzie z jeszcze większą siłą niszczącą – ostrzegł europejski dyrektor WHO.

Z kolei dyrektor programu sytuacji nadzwyczajnych w dziedzinie zagrożeń medycznych Światowej Organizacji Zdrowia oświadczył, że globalna epidemia nie przeszła ciągle punktu krytycznego i nadal postępuje.

- reklama -

Michael Ryan wezwał światowe rządy, aby pozostawały w „najwyższej gotowości do odparcia drugiego ataku koronawirusa”. W tym celu WHO wydała zalecenie ciągłego przestrzegania norm bezpieczeństwa epidemicznego.

Ryan zaliczył do głównych czynników ostrożności zachowanie przepisów izolacji społecznej, lokalizowanie ognisk zbiorowych zakażeń, a przede wszystkim testowanie na masową skalę. Wg Światowej Organizacji Zdrowia tylko kompilacja wszystkich instrumentów pozwoli uniknąć powtórki tragedii.

Tymczasem uczeni sięgają w przyszłość prognozując parametry epidemii, która przyjdzie po obecnej. Jak informuje portal News-medical.Net koronawirusa jako źródło infekcji zastąpią wirusy z grupy, które odpowiadają za ptasią grypę.

- reklama -

Zdaniem naukowców zmutowały obecnie do tego stopnia, że kolejna epidemia, którą mogą wywołać będzie „stukrotnie silniejsza od infekcji Covid-19”.

Przestrzegają również, że rozpocznie się na fermach drobiu i w kombinatach przetwarzających ich produkcję.O ile nie zostaną w nich wprowadzone jeszcze surowsze normy bezpieczeństwa sanitarnego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie dajmy się wciągnąć w tę wojnę!

Wojna wisi w powietrzu i może się okazać, że Polska zostanie w nią zgodnie wepchnięta rękami PO-PiSu. W najnowszej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx