INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:12 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koronawirus przyczyną katastrofy pakistańskiego Airbusa

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Oficjalny raport pakistańskich władz zidentyfikował koronawirusa, jako przyczynę majowej katastrofy. Airbus A-320 pakistańskich linii lotniczych runął na ziemię w pobliżu stołecznego lotniska w Karaczi.

„Piloci Airbusa, który uległ katastrofie podchodząc do lądowania na lotnisku w Karaczi, byli do ostatniej chwili zajęci rozmową o koronawirusie”. Według agencji Reutera, taką przyczynę tragedii wskazał pakistański minister komunikacji Ghulam Sarwar Khan, powołując się na rządowy raport.

Przypomnijmy. Do katastrofy pasażerskiego liniowca A-320 narodowego przewoźnika Pakistanu doszło 22 maja. Załoga krajowego rejsu z Lahore podchodząc do lądowania, straciła kontrolę nad samolotem. Maszyna spadła na dzielnicę mieszkalną nieopodal lotniska w Karaczi. Zginęło 97 pasażerów i członków załogi. Przeżyły dwie osoby. Zniszczeniu uległo pięć domów mieszkalnych, z którymi zderzył się liniowiec. Kilkudziesięciu mieszkańców odniosło rany i uległo ciężkim poparzeniom.

- reklama -

Tymczasem jak poinformował minister Khan, w czasie lotu samolot był sprawny. Niestety mimo kilkukrotnych ostrzeżeń kontrolerów lotów, załoga rozpoczęła manewr lądowania na zbyt dużej wysokości.

Na propozycję wykonania drugiego kręgu i ponownego podejścia do manewru, pierwszy pilot zapewnił, że kontroluje lot i da sobie radę. Jak relacjonuje Reuter, w rzeczywistości załoga popełniała błąd za błędem.

M.in. nie wypuściła podwozia, nie zmniejszyła prędkości samolotu, wreszcie zignorowała alarm podniesiony przez służby lotniska informujący o niebezpieczeństwie.

- reklama -

Minister Khan ujawnił, że w efekcie Airbus, który lądował bez podwozia, kilka razy zetknął się z pasem startowym, co wywołało pożar silników i tragedię. Jak wykazały rejestratory rozmów prowadzonych w kabinie, piloci do końca omawiali przypadki zarażenia koronawirusem, w których ucierpiały ich rodziny.

– Piloci po prostu zagadali się na temat epidemii. Dlatego byli nieuważni i nie wykonali poprawnie czynności niezbędnych do bezpiecznego wykonania manewru lądowania – podsumował przyczynę tragedii pakistański minister.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx