INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:54 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Leszek Miller: Duda nie będzie wierny konstytucji

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Wydłuża się lista polityków, którzy ostentacyjnie nie wezmą udziału w uroczystości zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na drugą kadencję przed Zgromadzeniem Narodowym.

Tak postąpią m.in. Lech Wałęsa i Radosław Sikorski. Nie będzie także byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, ten jednak przyczynę swojej nieobecności próbuje dyplomatycznie wyjaśniać obawami o swoje zdrowie.

- reklama -

Do tego grona dołączył wczoraj Leszek Miller, który na antenia Polsat News poinformował, że choć zakażenia koronawirusem się nie boi, to na zaprzysiężeniu nowego prezydenta się nie pojawi.

– Nie zniósłbym sytuacji, w której zobaczyłbym prezydenta mówiącego, że zachowa wierność postanowieniom konstytucji. Przez pięć lat bardzo często jej nie zachowywał i nie mam żadnych nadziei, że w kolejnej kadencji będzie inaczej – powiedział Miller.

– [Andrzej Duda] Przyłożył rękę do niszczenia demokracji liberalnej w Polsce oraz trójpodziału władz, jak i podporządkowania sądownictwa władzy wykonawczej – dodał były premier. 

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x