INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:12 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czerwona strefa w Paryżu. Stolica Francji została ogłoszona strefą epidemii

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Władze Paryża ogłosiły stolicę Francji strefą epidemii. Od 15 sierpnia obowiązują dodatkowe kontrole sanitarne i nowe zasady noszenia masek ochronnych.

– Władze francuskie ogłosiły Paryż czerwoną strefą epidemii – informuje portal „The Local”. Liczba nowych zakażeń przekroczyła 50 na 100 tys. mieszkańców, co zgodnie z normami Unii Europejskiej jest równoznaczne z koniecznością ponownego zaostrzenia bezpieczeństwa sanitarnego.

Zgodnie z prawem, ogłoszenie Paryża strefą epidemii daje władzom uprawnienia dowolnych kroków zapobiegających rozprzestrzenienia koronawirusa. Obecnie stołeczna prefektura policji ogłosiła nowe zasady obowiązkowego noszenia masek ochronnych.

- reklama -

Od 15 sierpnia oprócz zasady noszenia masek we wszystkich pomieszczeniach publicznych, która obowiązuje w całej Francji, mieszkańcy Paryża muszą je zakładać w wyznaczonych obszarach miasta.

Na razie zaostrzenie dotyczy najbardziej ruchliwych ulic i rejonów z dużym natężeniem ruchu osobowego, w tym w ścisłym centrum, na brzegach Sekwany i Kanału Saint-Martin, oraz w dzielnicach Bassin i Parc de la Villette, Bois de Vincennes i Bois de Boulogne.

Obostrzenie obowiązuje od godziny 8 rano 15 sierpnia. Za nieprzestrzeganie grozi mandat w wysokości 135 euro. Jak informuje policja, strefa może być poszerzana w przypadku pogorszenia sytuacji epidemicznej.

- reklama -

Ponowne zaostrzenia dotyczą zgromadzeń publicznych, środków transportu miejskiego, uprawiania sportu i rekreacji, a także zasad działalności kawiarni i restauracji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stan Kentucky alkoholowym imperium

Producenci alkoholu przekształcili Kentucky w ekonomiczną potęgę. Destylarnie Burbona corocznie „wpompowują” w gospodarkę stanu ok. 9 mld dol. -...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x