INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:52 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Utrata orientacji przyczyną katastrofy ukraińskiego An-26?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Ukraińskie MSW opublikowało nagranie ostatnich sekund lotu szkolnego samolotu An-26, który uległ katastrofie z 22 osobami na pokładzie.

Wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Gieraszczenko opublikował w Facebooku zapis ostatnich sekund lotu szkolnego samolotu transportowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy. Wojskowy An-26 rozbił się podczas lądowania w nocy z piątku na sobotę.

- reklama -

Z nagrania wynika, że pilot mógł stracić orientację i pomylił kierunek lądowania. Zza kadru słychać głos eksperta komentującego wypadek. „Samolot włącza światła, obniża wysokość, ale pas lotniska ma po lewej stronie. Tymczasem maszyna cały czas gwałtownie skręca w prawo”.

Jak poinformowały ukraińskie media, z 22 słuchaczy szkoły lotniczej i członków załogi, katastrofę przeżyły dwie osoby. Jeden z kursantów zmarł w szpitalu z powodu poparzeń 90 proc. ciała. Stan drugiego lekarze ocenili, jako średnio ciężki, ale nie zagrażający życiu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx