INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:02 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemiecki absurd politycznej poprawności

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Władze Berlina jedną uchwałą zlikwidowały problem nielegalnej imigracji.

Włodarze niemieckiej stolicy nakazały urzędnikom przestrzegania politycznej poprawności wobec mniejszości etnicznych, seksualnych, obyczajowych, a przede wszystkim imigrantów.

- reklama -

W tym celu specjalnym zarządzeniem wprowadzono 44-stronnicowy słownik wyrażeń, których biurokraci powinni używać lub wręcz przeciwnie, unikać. Autorem jedynego słusznego opracowania jest Państwowe Biuro ds. Równego Traktowania.

Jak informuje gazeta „Daily Mail”, polityka poprawności lewicowo-zielonej koalicji rządzącej Berlinem prowadzi do absurdów, będąc przedmiotem krytyki opozycji i drwin samych mieszkańców stolicy.

Zgodnie z przewodnikiem od dziś w Berlinie nie ma już cudzoziemców, są jedynie osoby bez obywatelstwa niemieckiego. Aby uniknąć kolejnych nieporozumień, rada miasta zlikwidowała problem nielegalnych imigrantów, których obecnie należy tytułować „osobami o międzynarodowej przeszłości”.

- reklama -

Na tym nie kończą się absurdy politycznej poprawności. „Nie można mówić o osobach ubiegających się o azyl tylko o osobach wymagających ochrony”, informuje brytyjski tytuł.

Berlińczycy nie powinni używać również popularnego zwrotu „jazda na gapę” komunikacją miejską. Niemiecki idiom „jazda na czarno” ma bowiem wydźwięk rasistowski.

I wreszcie przewodnik sugeruje, żeby wyrażenie „zmiana płci” zastąpić pojęciem „różnorodności płci”.

- reklama -

Komentując absurdy lokalny dziennikarz Gunnar Schupelius powiedział: – Lokalni politycy próbują wpłynąć na ludzi, aby uwierzyli w ideologię, którą lewicowa „klika” uważa za słuszną.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx