INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:24 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Amerykańska armia „zbombardowała” Kaliningrad. Pozorowany atak nastąpił na poligonie w Arizonie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Według informacji „Forbesa”, „amerykańskie bombowce »zniszczyły« cele wojskowe w Kaliningradzie”. Oczywiście chodzi o imitację ataku, w którym główną rolę odegrały samoloty strategicznego lotnictwa bombowego B-52.

Jak przekazały dobrze poinformowane źródła tygodnika, obwód kaliningradzki został wytypowany na cel manewrów ze względu na rozmieszczenie systemów broni ofensywnych zagrażających NATO i jednostkom amerykańskim stacjonującym na wschodniej flance sojuszu.

- reklama -

Należą do nich zestawy obrony powietrznej S-300 i S-400, których zasięg pozwala Moskwie na tworzenie strefy antydostępowej. Dzięki niej rosyjska armia może odpalić z obwodu rakiety „Iskander” o zasięgu od 500 km wzwyż, uzbrojone w głowice jądrowe.

Pozorowany atak nastąpił 28 września na poligonie w stanie Arizona. 28 września amerykańskie siły zbrojne testowały różne metody niszczenia rosyjskich celów z udziałem bombowców, systemów artyleryjskich nowej generacji oraz satelitów i dronów.

Wyniki ćwiczeń potwierdziły wysoką efektywność samolotów strategicznych B-52, Zdaniem Pentagonu bombowce mogą zabrać na pokład najwięcej uzbrojenia i wyposażenia niezbędnego do wykonania różnorodnych zadań.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak to jest z ukrainizacją Polski?

Nadal Ukraińcy blokują chrześcijański pochówek leżących w dołach śmierci 200 tys. ofiar ukraińskich mordów. Wciąż nie obejmuje polska edukacja programami...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx