INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:19 | poniedziałek | 22.07.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ciąg dalszy sprawy Nowaka. CBA zatrzymało trzy osoby w tym byłego prezesa PKN Orlen

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 lipca

Bestialski mord tysięcy Polaków przez herojów Ukrainy

11 lipca 1943 Krwawa niedziela 11 lipca 1943 r. była kumulacją ludobójstwa popełnionego przez Ukraińców na Polakach. Tego dnia Ukraińcy z OUN-UPA i wspierająca...

Koniecznie przeczytaj

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował o trzech kolejnych zatrzymaniach, w sprawie byłego ministra transportu, Sławomira Nowaka, oraz innych osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

CBA prowadzi w tej sprawie śledztwo wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Dzisiejszych zatrzymań dokonali funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA. Po zakończeniu czynności śledczych zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty “łapownictwa czynnego, związane z podejrzeniem wręczenia Sławomirowi Nowakowi korzyści majątkowych w wysokości kilkuset tysięcy złotych w zamian za pomoc w kwestiach związanych z objęciem przez nich intratnych stanowisk”.

- reklama -

Wśród dziś zatrzymanych są były prezes polskiego koncernu paliwowo-energetycznego Dariusz K. oraz były członek zarządu spółek energetycznych Wojciech T. Śledztwo dotyczące Sławomira Nowaka prowadzą polskie służby równocześnie ze Specjalną Prokuraturą Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowym Antykorupcyjnym Biurem Ukrainy.

Według komunikatu CBA “postępowanie jest rozwojowe”.

Źródło:cba.gov.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Jak wygląda świat bez gotówki? Właśnie tak!

Dziewiętnasty lipca 2024 pokazał, jak będzie wyglądać świat bez gotówki, oparty wyłącznie na elektronicznym pieniądzu, obsłudze klienta, nawigacji -...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx