INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:34 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ciąg dalszy sprawy Nowaka. CBA zatrzymało trzy osoby w tym byłego prezesa PKN Orlen

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował o trzech kolejnych zatrzymaniach, w sprawie byłego ministra transportu, Sławomira Nowaka, oraz innych osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

CBA prowadzi w tej sprawie śledztwo wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Dzisiejszych zatrzymań dokonali funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA. Po zakończeniu czynności śledczych zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty “łapownictwa czynnego, związane z podejrzeniem wręczenia Sławomirowi Nowakowi korzyści majątkowych w wysokości kilkuset tysięcy złotych w zamian za pomoc w kwestiach związanych z objęciem przez nich intratnych stanowisk”.

- reklama -

Wśród dziś zatrzymanych są były prezes polskiego koncernu paliwowo-energetycznego Dariusz K. oraz były członek zarządu spółek energetycznych Wojciech T. Śledztwo dotyczące Sławomira Nowaka prowadzą polskie służby równocześnie ze Specjalną Prokuraturą Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowym Antykorupcyjnym Biurem Ukrainy.

Według komunikatu CBA “postępowanie jest rozwojowe”.

Źródło:cba.gov.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nowe-stare zasady wycieczek z Izraela

Hurra! Hurra! Hurraaa! Polska podpisała porozumienie z Izraelem w sprawie wycieczek żydowskiej młodzieży. Tylko, czy naprawdę jest się z...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx