Ciąg dalszy sprawy Nowaka. CBA zatrzymało trzy osoby w tym byłego prezesa PKN Orlen

0
264
CBA. Fot. domena publiczna
CBA. Fot. domena publiczna

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował o trzech kolejnych zatrzymaniach, w sprawie byłego ministra transportu, Sławomira Nowaka, oraz innych osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

CBA prowadzi w tej sprawie śledztwo wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Dzisiejszych zatrzymań dokonali funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA. Po zakończeniu czynności śledczych zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty “łapownictwa czynnego, związane z podejrzeniem wręczenia Sławomirowi Nowakowi korzyści majątkowych w wysokości kilkuset tysięcy złotych w zamian za pomoc w kwestiach związanych z objęciem przez nich intratnych stanowisk”.

Wśród dziś zatrzymanych są były prezes polskiego koncernu paliwowo-energetycznego Dariusz K. oraz były członek zarządu spółek energetycznych Wojciech T. Śledztwo dotyczące Sławomira Nowaka prowadzą polskie służby równocześnie ze Specjalną Prokuraturą Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowym Antykorupcyjnym Biurem Ukrainy.

Według komunikatu CBA “postępowanie jest rozwojowe”.

Źródło:cba.gov.pl

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze