INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:58 | niedziela | 21.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosja: dobowy przyrost zakażeń koronawirusem zbliżył się do 9 tys.

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

8945 przypadków koronawirusa wykryto w Rosji w ciągu minionej doby; ogólna liczba zakażeń wynosi teraz 1 185 231 – podał w czwartek sztab do walki z pandemią. Czwarty dzień z rzędu dobowy przyrost zachorowań przekracza 8 tys. i wciąż rośnie.

Od środy zmarło 169 pacjentów z Covid-19 – mniej niż dzień wcześniej, gdy sztab informował o 177 przypadkach śmiertelnych. Ogółem od początku pandemii zmarło w Rosji 20 891 osób.

- reklama -

W ciągu minionej doby wyzdrowiało 5985 zakażonych osób, a od początku pandemii – 964 242.

Pod obserwacją medyczną pozostaje w Rosji ponad 221 tys. osób. Od środy wykonano 384 tys. testów na obecność koronawirusa, ogólna liczba przeprowadzonych od początku pandemii testów przekroczyła 46,4 mln.

Na tle rosnącej liczby infekcji w Rosji rozpoczyna się w czwartek jesienny pobór do wojska. Do jednostek trafią poborowi w liczbie ponad 54 tys.

- reklama -

Siły zbrojne zapewniają, że podczas poboru przestrzegane będą środki bezpieczeństwa związane z pandemią. Rekruci mają w ciągu dwóch tygodni mieszkać i żywić się oddzielnie od reszty żołnierzy, przechodzić badania medyczne i regularne sprawdzanie temperatury.

Pandemia wpłynęła natomiast na planowany w Rosji spis ludności. Rozpoczyna się on w czwartek, ale główny etap został odroczony i przebiegnie we wszystkich regionach kraju wiosną przyszłego roku. Od czwartku spis prowadzony będzie w trudno dostępnych miejscowościach trzech regionów: obwodu tiumeńskiego, obwodu tomskiego i Kraju Krasnojarskiego.

Niektóre regiony Federacji Rosyjskiej przywracają ograniczenia znane z wiosny br. W obwodzie kaliningradzkim, sąsiadującym z Polską, władze zabroniły organizowania bankietów, wesel i imprez korporacyjnych. Zawieszono pracę sal kinowych w centrach handlowych.

- reklama -

W obwodzie wołgogradzkim z powodu koronawirusa trzeba było zamknąć cztery szkoły, a w kolejnych 49 część klas przeszła na naukę zdalną. Zamykanie klas masowo odbywa się w Republice Ałtaju – podało w czwartek niezależne radio Echo Moskwy.

Na pracę zdalną przechodzą niektóre komisje w niższej izbie parlamentu Rosji, Dumie Państwowej. Jak informował w tym tygodniu przewodniczący Dumy Wiaczesław Wołodin, w ciągu tygodnia aż ośmiu deputowanych trafiło do szpitali z powodu zakażenia koronawirusem.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ mal/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx