INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:53 | czwartek | 01.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kalifornia będzie płaciła Afroamerykanom za niewolniczą przeszłość

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Kalifornia jako pierwszy stan USA uchwaliła prawo, które umożliwia Afroamerykanom ubieganie się za odszkodowania z tytułu niewolniczej przeszłości.

– Kalifornia jako pierwszy stan USA przyjęła prawo mające na celu wypracowanie ścieżki odszkodowań za niewolniczą przeszłość Afroamerykanów – poinformowała agencja UPI.

- reklama -

Gubernator Gavin Newsom podpisał ustawę powołującą komisję, która określi skalę problemu w Kalifornii i wysokość odszkodowań. Ponadto, jak informuje UPI, grono ekspertów zbada konsekwencje niewolnictwa dla afroamerykańskich i kolorowych mieszkańców stanu. Wskaże również, komu należy przyznać reparacje.

Powołując się na źródła historyczne, UPI szacuje, że działaniem ustawy zostaną objęci potomkowie 4 mln czarnych niewolników sprowadzonych na teren Kalifornii w latach 1816–1865.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak to jest z ukrainizacją Polski?

Nadal Ukraińcy blokują chrześcijański pochówek leżących w dołach śmierci 200 tys. ofiar ukraińskich mordów. Wciąż nie obejmuje polska edukacja programami...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx