INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:15 | poniedziałek | 20.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kalifornia będzie płaciła Afroamerykanom za niewolniczą przeszłość

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Kalifornia jako pierwszy stan USA uchwaliła prawo, które umożliwia Afroamerykanom ubieganie się za odszkodowania z tytułu niewolniczej przeszłości.

– Kalifornia jako pierwszy stan USA przyjęła prawo mające na celu wypracowanie ścieżki odszkodowań za niewolniczą przeszłość Afroamerykanów – poinformowała agencja UPI.

- reklama -

Gubernator Gavin Newsom podpisał ustawę powołującą komisję, która określi skalę problemu w Kalifornii i wysokość odszkodowań. Ponadto, jak informuje UPI, grono ekspertów zbada konsekwencje niewolnictwa dla afroamerykańskich i kolorowych mieszkańców stanu. Wskaże również, komu należy przyznać reparacje.

Powołując się na źródła historyczne, UPI szacuje, że działaniem ustawy zostaną objęci potomkowie 4 mln czarnych niewolników sprowadzonych na teren Kalifornii w latach 1816–1865.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Netanjahu cały w strachu

Jedni nie mogą nie mogą strzelać, inni mogą. Międzynarodowy Trybunał Karny jednych może sądzić, innych - za takie same...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx