INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:07 | niedziela | 21.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

UE pozywa Wielką Brytanię za naruszenia warunków brexitu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Bruksela powiadomiła oficjalnie Londyn o wszczęciu postępowania sądowego z tytułu naruszenia przez Wielką Brytanię warunków brexitu.

Jak poinformowała agencja Reutera, cytując Ursulę von der Leyen, Unia Europejska będzie się sądziła z Wielką Brytanią, ponieważ Londyn nie dotrzymał własnych zobowiązań prawnych.

- reklama -

Brytyjski rząd miał do 30 września usunąć z umowy separacyjnej sprzeczności, które uniemożliwiają UE praktyczny rozwód ze Zjednoczonym Królestwem.

– Jednostronna próba zmiany treści umowy pomiędzy UE i Wielką Brytanią oznacza, że Londyn odmawia faktycznie partnerskiej współpracy – podkreśliła szefowa Komisji Europejskiej.

Reuter przypomina, że jeśli brytyjski parlament zaakceptuje umowę bez poprawek, Londyn będzie mógł faktycznie ignorować niewygodne dla siebie zapisy. Dotyczy to szczególnie kompromisu w sprawie kwot rybackich czy warunków dostępu Północnej Irlandii do unijnego rynku.

- reklama -

Ostatnia kwestia jest dla Brukseli niezwykle ważna, ze względu na plan nałożenia ceł i podatków na wszystkie towary pochodzące ze Zjednoczonego Królestwa, które trafią przez Północną Irlandię do UE.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx