INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:28 | czwartek | 30.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koronawirus nie taki straszny?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Niemieccy naukowcy przeprowadzili badania, mające na celu ustalenie rzeczywistego odsetka osób, które umierają w wyniku zarażenia koronawirusem.

Ogólnie dostępne dane mogą być bowiem znacząco zawyżone, co wpływa na nasze postrzeganie tej choroby. I tak na przykład wskaźnik śmiertelności w Stanach Zjednoczonych wynosi obecnie 3,5 proc.

- reklama -

Tymczasem ten wskaźnik może być rażąco zawyżony. Nie obejmuje bowiem wszystkich tych osób, u których choroba przeszła w sposób bezobjawowy, albo zostali po prostu niezdiagnozowani.

W tym celu Niemcy przebadali ok. 80 proc. mieszkańców miasteczka Gangelt w Nadrenii Północnej-Westfalii. W ich organizmach szukali przeciwciał, świadczących o tym, że osoby te zostały zarażone koronawirusem, i po prostu „przechodziły” tę chorobę. Wyniki pokazują, że ok. 15 proc. z nich zostało zarażonych. Statystycznie daje to wskaźnik śmiertelności na poziomie 0,37 proc. Dla porównania epidemia grypy w Stanach Zjednoczonych w latach 1957–58 miała współczynnik rzędu 0,27 proc., w przypadku słynnej hiszpanki, która po pierwszej wojnie światowej pochłonęła miliony istnień, wynosił zaś 2,6 proc. Sezonowa grypa pociąga zaś za sobą 0,1 proc. zgonów.

Niemieckie odkrycie nie oznacza jednak, że mamy bagatelizować koronawirusa. Jego współczynnik śmiertelności i tak jest wysoki, wirus zabija bowiem ok. 4 razy więcej osób, niż sezonowa grypa.

- reklama -

Na podstawie: Preliminary German Study Shows a COVID-19 Infection Fatality Rate of About 0.4 Percent oprc. tp.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!