INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:01 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wirus się nie poddaje. Godzina policyjna w Katalonii co najmniej do 20 sierpnia

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Wyższy Sąd Katalonii (TSJC) zatwierdził utrzymanie do 20 sierpnia nocnej godziny policyjnej w 176 gminach tego regionu Hiszpanii w związku z nasileniem się pandemii Covid-19. Na obszarze objętym obostrzeniem mieszka 80 proc. katalońskiej populacji.

W opublikowanym w piątek uzasadnieniu sąd wyjaśnił, że w związku z koniecznością zachowania bezpieczeństwa sanitarnego pomiędzy 1.00 a 6.00 musi obowiązywać zakaz nieuzasadnionego opuszczania domów. Wyjątek stanowi udanie się do pracy oraz wyjście w związku z nagłym zdarzeniem.

- reklama -

Sędziowie TSJC obniżyli też z 400 do 250 infekcji przypadających na 100 tys. osób poziom liczby zakażeń, przy którym gminy będą zobowiązane do wprowadzenia godziny policyjnej.

Nocna godzina policyjna obowiązuje na terenie 176 katalońskich gmin, w których notowana jest największa liczba zachorowań na Covid-19. Mieszka w nich ponad 6 mln osób, czyli 80 proc. populacji Katalonii.

W uzasadnieniu swojej decyzji sędziowie wyjaśnili, że władze regionu i gmin muszą dążyć do obniżenia zakażeń koronawirusem poprzez działania hamujące rozwój pandemii. Odnotowali, że na przełomie lipca i sierpnia liczba zgonów wywołanych przez Covid-19 wzrosła tam o 82 proc.

- reklama -

Z piątkowego komunikatu służb medycznych Katalonii wynika, że podczas ostatniej doby zmarło w regionie po infekcji koronawirusem 30 osób, a 3133 zostało zainfekowanych. Wskazały, że hospitalizowanych w związku z Covid-19 jest już ponad 2 tys. osób, a na oddziałach intensywnej terapii leczy się blisko 600 pacjentów. Oznacza to, że na OIOM-ach jest już zajętych 50 proc. łóżek.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak dwóch gejów dziecka zachciało i im się odwidziało

Dwóch tatusiów chciało mieć dziecko. Zamówili je sobie przez in vitro. Ale doszło do „pomyłki”. Na świat przyszła dziewczynka,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx