INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:30 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Pożar doszczętnie zniszczył znane amerykańskie miasto! „Straciliśmy nasze historyczne budynki”

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Gigantyczne płomienie pochłonęły górskie miasteczko Greenville w Kalifornii, unicestwiając historyczne centrum z okresu gorączki złota, informuje Associated Press.

Większość zabytkowych budynków z drewna liczyła więcej niż 100 lat. Spłonęły także muzeum poszukiwaczy cennego kruszcu i miejscowy kościół.

Sprawcą jest, tzw. Dixie Fire, czyli ogień, który za sprawą wiatru i suchej roślinności przesuwa się z prędkością 64 km/h.

– Straciliśmy nasze historyczne budynki, domy rodzinne, małe firmy i szkoły – powiedział mediom burmistrz Kevin Goss, dodając, że zagładzie uległo ponad 100 obiektów.

Według AP, nie ucierpiał żaden z 800 mieszkańców Greenville. Gdy nadciągał ogień biuro szeryfa zdążyło wysłać alarmowe smsy – Jesteś w bezpośrednim niebezpieczeństwie i musisz natychmiast wyjechać!

Agencja przypomina, że ogniowa katastrofa wybuchła w Kalifornii 14 lipca i jest największym pożarem odnotowanym w historii tego stanu.

Dotychczas płomienie zniszczyły 1305 mil kwadratowych lasu oraz infrastruktury, a więc powierzchnię większą od Los Angeles.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x