INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:33 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Duda odmówił spotkania z Gowinem! „Najpierw muszę zobaczyć kogo do siebie zaproszę”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Andrzej Duda wręczył odwołanemu wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi dymisję. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, Duda powiedział, że nie wiem kim teraz jest Jarosław Gowin.

I dzisiaj nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stoi przede mną i odbiera swoją dymisję człowiek, który nadal chce realizować ten dobry program dla Polski? Który nadal chce, żeby tak Polska się rozwijała, żeby ta linia została utrzymana?— pytał prezydent.

- reklama -

Czy też stoi przede mną ktoś, kto postanowił zmienić front i pójść dalej w polityce z kimś innym. Jest to dla mnie bardzo przykra sytuacja i muszę powiedzieć, że będę czekał Panie premierze i będę przyglądał się temu, co się dzieje. Dla mnie bardzo ważne jest to, aby obóz był cały, bo wierzę w to, że ten obóz jest w stanie wprowadzić dobre zmiany w Polsce — powiedział prezydent.

Muszę powiedzieć, że jest mi również przykro z tego powodu, że wtedy będąc jeszcze w Zjednoczonej Prawicy przyszedł Pan do mnie właśnie po to, żeby przywrócić sytuację taką, jaka powinna nastąpić w polskiej polityce i to się udało bez rozbijania obozu politycznego — podkreślił.

Duda zwrócił się do Gowina, że „tym razem nie kontaktował pan się ze mną”.

- reklama -

Nie szukał Pan możliwości mojego oddziaływania na to, żeby zmieniać sytuację. Muszę powiedzieć, że w jakimś sensie jest mi przykro i dlatego dziękuję za przybycie po odbiór tego dokumentu. Powiem tak: z przyjemnością z Panem porozmawiam, ale najpierw muszę zobaczyć kogo do siebie zaproszę — mówił.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy rosyjskiego polityka zeżrą polskie „dinozaury”?  

Andriej Kolesnik z obwodu kaliningradzkiego obejrzał film o dinozaurach i porównał Polskę do Parku Jurajskiego, a Polaków do psów....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx