INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

14:42 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izrael zbombardował Strefę Gazy, a Rosja Libię

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Weekend upłynął pod znakiem powietrznych nalotów. Lotnictwo izraelskie uderzyło na palestyńskie obiekty w Strefie Gazy. Inne „nieznane samoloty” zbombardowały rządowe lotnisko w Libii niszcząc tureckie systemy obrony rakietowej.

– W nocy z niedzieli na poniedziałek lotnictwo izraelskiej armii dokonało uderzenia rakietowego „na palestyńskie obiekty militarne w Strefie Gazy” – taką informację za pośrednictwem Twitteraprzekazało dowództwo Cahalu.

- reklama -

Zgodnie z wpisem nalot był reakcją na wcześniej wystrzelenie przez Hamas trzech rakiet. Jedną przechwycił izraelski system antyrakietowy, dwie które spadły na terenach niezamieszkanych nie powodując szkód.

W ramach odwetu Cahal zaatakował wojskową infrastrukturę „palestyńskiego ugrupowania terrorystycznego”. Zniszczeniu uległy podziemne arsenały rakiet Hamasu.

Natomiast w niedzielę 5 lipca legalny rząd libijski poinformował o nalocie na strategicznie ważną bazę lotniczą położoną 100 km od stolicy kraju Trypolisu. Według Deutsche Welle, bombardowanie „nieznanych samolotów” spowodowało znaczące straty.

- reklama -

Odpowiedzialność za nalot wzięła na siebie wspierana przez Rosję armia generała Halify Haftara. Światowe agencje wiążą skuteczność ataku z przebazowaniem do Libii kilku rosyjskich myśliwców bombardujących i samolotów szturmowych. Kilkanaście dni temu zdjęcia satelitarne ujawniły, że maszyny zostały przemalowane w barwy armii Haftara.

O tym, że nalotu dokonały rosyjskie samoloty świadczy fakt zniszczenia tureckich systemów obrony powietrznej Howk i stacji ostrzegania radiolokacyjnego KORAL. Jak wiadomo prozachodni rząd w Trypolisie cieszy się zbrojnym wsparciem Ankary.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x