INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

05:55 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ciężkie starcia egipskiej armii z terrorystami [VIDEO]

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Władze Egiptu o kolejne trzy miesiące przedłużyły stan wyjątkowy na Półwyspie Synajskim. W odpowiedzi terroryści zaatakowali szereg posterunków wojskowych i policyjnych. Armia oraz siły bezpieczeństwa Egiptu z najwyższym trudem odpierają oddziały radykalnych islamistów.

Egipska armia poinformowała o ciężkich walkach, które prowadzi na Półwyspie Synajskim. Terroryści z radykalnych ugrupowań islamskich zaatakowali szereg obiektów wojskowych i policyjnych.

Jest to odpowiedź na decyzję egipskiego parlamentu, który 20 lipca przedłużył o kolejne trzy miesiące obowiązywanie na Synaju stanu wyjątkowego. Jak przypominają agencje, walki z radykalnymi islamistami trwają tam już od trzech lat. Mimo skoncentrowania ogromnych sił oraz izraelskiej pomocy wojskowej prezydentowi Egiptu Abd al-Fattah as-Sisi nie udało się opanować sytuacji.

- reklama -

Obecnie najcięższe walki toczą się w mieście Bir-El-Abd na zachodzie półwyspu, gdzie terroryści okrążyli duży posterunek kontrolny egipskiej armii. Na nagraniu opublikowanym w Twitterze widać wybuchy i słychać nieprzerwane odgłosy walki. Wiadomo również, że mieszkańcy masowo oddają krew w miejskim szpitalu

Walki z terrorystami na Półwyspie Synajskim

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x