INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:44 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Unia Europejska reaguje na łamanie autonomii Hongkongu przez Chiny

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Rada Unii Europejskiej przyjęła zintegrowany plan reagowania na łamanie demokracji przez Chiny. Tym samym Europa przyłącza się do amerykańskich działań w sprawie Hongkongu.

– Rada UE przyjęła wspólny plan reagowania na działania chińskich władz wobec Hongkongu. Jest to wynik europejskiego zaniepokojenia narzuceniem Kong Kongowi ustawy o bezpieczeństwie wewnętrznym, którą Chiny łamią autonomię i demokrację – informuje portal consilium.europa.eu. Tym, samym jak podkreśla portal, władze UE wyraziły solidarność z mieszkańcami Hongkongu.

W pakiet antychińskich kroków przyjętych przez UE wchodzi ograniczenie eksportu technologii informatycznych i komputerowych. Chodzi szczególnie o programy i urządzenia, które mogą zostać wykorzystane do śledzenia mieszkańców Hongkongu.

- reklama -

Ponadto Rada zadecydowała o uproszczeniu dla mieszkańców autonomii warunków otrzymywania wiz pobytowych w państwach UE. Natomiast studenci z Hongkongu zostaną objęci specjalnym programem stypendialnym.

Wreszcie Rada UE zobowiązała państwa Zjednoczonej Europy do przeglądu dwustronnych porozumień o ekstradycji zawartych do tej pory z Chinami. Celem jest wykluczenie możliwości wydawania osób prześladowanych przez Pekin z motywów politycznych.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas powiedział, że wdrożenie zintegrowanej odpowiedzi UE na łamanie autonomii Hongkongu jest wyrazem „solidarności z ludźmi obawiającymi się o swoją wolność”.

- reklama -

Jednak, według Deutsche Welle, niemiecka prezydencja w UE w przeciwieństwie do władz USA nie wspomina o wprowadzeniu ekonomicznych sankcji wobec Chin. Ponadto, jak informuje agencja DPA, ostatnie słowo w realizacji unijnego programu dla Hongkongu będą miały poszczególne państwa członkowskie UE.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stan Kentucky alkoholowym imperium

Producenci alkoholu przekształcili Kentucky w ekonomiczną potęgę. Destylarnie Burbona corocznie „wpompowują” w gospodarkę stanu ok. 9 mld dol. -...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x