INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:38 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

„Gazeta Wyborcza”: PiS jest o krok od przejęcia Senatu!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Dziennik „Gazeta Wyborcza” podaje na swoich łamach informacje o rozmowach toczonych przez Prawo i Sprawiedliwość z senatorami większości senackiej. Według gazety PiS jest blisko realizacji celu.

Dziennik powołuje się na słowa wicemarszałka Senatu Marka Pęka, który powiedział w TVP Info, że „senacka większość jest krucha. Jeszcze dwóch senatorów i układ sił może się zmienić”.

W rozmowie z „GW” senator PSL Jan Filip Libicki potwierdza przeciągnięcie na swoją stronę senator Lidii Staroń.

To prawda. Senator Lidia Staroń jest po stronie PiS. Z dwóch powodów. Po pierwsze, zrobili ukłon w jej stronę, nie wystawiając kontrkandydata w jej okręgu w wyborach w 2019 roku. To zobowiązuje do pewnych zachowań. Po drugie, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, senator Staroń ma nawet ostrzejsze poglądy niż PiS – mówi gazecie.

PiS potrzebuje jeszcze dwóch głosów. Według dziennika pojawiają się nazwiska dwóch senatorów Koalicji Obywatelskiej: Roberta Dowhana i Władysława Komarnickiego.

Źródło: Gazeta Wyborcza

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Opozycja jest formacją antynarodową i antypolską

Antoni Macierewicz na antenie TV Trwam: Równocześnie ze śmiercią polskiej elity 10 kwietnia 2010 r. zaplanowana była operacja „Śluza”, a więc...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x