INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:35 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Renata Beger zapowiada: Zablokujemy Kaczyńskiego w domu. Kota odbierzemy

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Rolnicy i hodowcy protestowali w Warszawie przeciw procedowanej obecnie w Senacie, nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zakładającej m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego.

W demonstracji udział wzięli m.in członkowie i sympatycy AGROunii, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych oraz PSL. Wśród biało-czerwonych flag były transparenty ze stosownymi hasłami sprzeciwu, jak np. “Ani Stalin, ani Lenin nie wymyślił co PiS zmienił”.

- reklama -

Demonstranci przeszli z Placu Zawiszy przed Sejm i Senat. Tam głos zabierali przedstawiciele organizatorów oraz politycy opozycji, choć tych ostatnich zdyscyplinował jeden z działaczy AGROunii Filip Pawlik. “Proszę zejść z tej sceny! Tam jest Wasze miejsce! Sejm!” – krzyczał Pawlik, według relacji Radia Zet.

Komentujący protest, za najbardziej emocjonalne uznali wystąpienie byłej posłanki Samoobrony, Renaty Beger. Polityk mówiła długo i bardzo ostro. Obecnego ministra rolnictwa oskarżyła o brak wiedzy na temat problemów polskiej wsi a rządzących o kłamstwo ws. obiecanych rekompensat dla hodowców zwierząt futerkowych. Projekt ustawy nazwała “największym bublem”.

Działaczka Samoobrony zwróciła się do władz z apelem o rozmowy i konsultacje z rolnikami. Zapowiedziała też dalsze protesty, aż do wycofania się rządu z projektu.

- reklama -

“A jak nie… to zablokujemy Kaczyńskiego w domu. Kota odbierzemy. I żadna policja nam w tym nie przeszkodzi, bo my też mamy swoją siłę” – ostrzegała Renata Beger.

Źródło: wpolityce.pl/tysol.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Oj, nie tak panowie, nie tak…

Niemal wszyscy, którzy twierdzą, że prezes powinien odejść, jednocześnie przekonują, że przed odejściem powinien namaścić swojego następcę. Tu jest,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx