INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:43 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Terlecki odkłada obrady i mówi: Zwolennicy obstrukcji sejmowej i odwlekania ustawy, na którą czekają Polacy zwyciężyli

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Politycy Koalicji Obywatelskiej we wtorek zgłosili wniosek o odroczenie obrad do środy. Szef klubu PO Cezary Tomczyk powiedział, że robi to, aby posłowie mogli spokojnie zapoznać się z projektem ustawy PiS dot. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19. Projekt wpłynął do Sejmu w poniedziałek późnym popołudniem.

Terlecki odparł, że posłowie będą mogli spokojnie pracować nad ustawą na posiedzeniu komisji, które rozpocznie prace po pierwszym czytania na sali sejmowej.

- reklama -

Wnioski o przerwę złożyli także Krzysztof Paszyk (PSL) i szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Paszyk wnioskował, by na posiedzenie zaprosić prezydenta Andrzeja Dudę, a Gawkowski, by na posiedzeniu głos mogła zabrać kandydatka na rzecznika praw obywatelskich mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

W głosowaniu nad zarządzeniem przerwy opowiedziało się 218 posłów, przeciw 207.

Rozumiem, że zwolennicy obstrukcji sejmowej i odwlekania ustawy, na którą czekają Polacy zwyciężyli, ogłaszam 10 minut przerwy –zakomunikował Terlecki.

- reklama -

Przegłosowaliśmy wniosek o przerwę, ale także równocześnie o odroczenie obrad. Opozycja, ściślej mówiąc PO, chce zablokować przyjęcie ustawy, na którą czekają Polacy, ale głosowanie wypadło tak, jak wypadło. Zwołam wobec tego Konwent Seniorów i zwrócę się z propozycją do PO o wycofanie tego wniosku. Natomiast jeżeli wniosek nie zostanie wycofany, będziemy zmuszeni przerwać obrady Sejmu do jutra, co rozumiem opóźni przyjęcie ustawy – stwierdził Ryszard Terlecki w Sejmie.

Moja propozycja jest następująca. 2 godziny przerwy teraz, na przedyskutowanie jeszcze w klubach ustawy, i powrót za 2 godziny do obrad. Myślę, że to rozwiązanie rozsądne. Oczywiście jeżeli zwycięży totalna opozycja, to znaczy totalny pomysł na przerwanie obrad Sejmu, to tak się stanie. Ogłaszam 10 minut przerwy i proszę Konwent Seniorów do saloniku – mówił dalej prowadzący obrady.

Mamy rekord kolejny zachorowań, mamy ważną ustawę, która ma służyć poprawie sytuacji i wzmocnić działania służby zdrowia. W tej ustawie jest m.in. nakaz ustawowy noszenia maseczek na wypadkach ogłoszenia tego przez odpowiednie służby. Klub PO postanowił zatrzymać te obrady, na wniosek PO – stwierdził Ryszard Terlecki w Sejmie.

- reklama -

Na wniosek PO Sejm większością głosów uznał, że obrady odłożymy do jutra. Zaproponowałem rozwiązanie kompromisowe, kilkugodzinną przerwę teraz na to, aby Platforma mogła przedyskutować w swoim gronie swojego klubu ustawę, projekty ustawy, cztery które są zgłoszone teraz, na obrady izby. PO nie zgodziła się na to – mówił dalej prowadzący obrady.

Źródło: 300polityka.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x