INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:28 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jurgiel wraca! Krytykuje następców w ministerstwie rolnictwa

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Były minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, obecnie eurodeputowany, napisał list otwarty do obecnego szefa tego resortu. Wymienia w nim swoje zasługi, podkreśla błędy i zaniechania jego następcy – ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego i udziela kilku rad.

Przypomniał europoseł program PiS-u z 2014 r., który ministerstwo pod jego rządami, w jego opinii, w dużej mierze zrealizowało. Wymienił w tym kontekście m.in. utworzenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w miejsce Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynków Rolnych, czy wdrożenie e-wniosku i zaliczek dopłat bezpośrednich.

- reklama -

Wskazał na zmiany kadrowe, jakich dokonał w ministerstwie tworząc zespół kompetentnych i doświadczonych osób. Zasugerował, że jego następca dokonał zmian, które dotknęły przede wszystkim osób mianowanych przez niego.

Poprzedzając wyliczenie zarzutów wobec min Ardanowskiego, europoseł napisał: “Jednocześnie, z perspektywy mojego doświadczenia jako ministra wolno mi dokonać krytycznej oceny pracy mojego następcy – J. K. Ardanowskiego, który w latach 2018-2020 zaniechał lub opóźnił wiele działań zawartych w Programie Rolnym PiS, niejednokrotnie działając na przekór dotychczasowym uzgodnieniom”.

Jurgiel zarzucił Ardanowskiemu m.in. porzucenie realizacji “Paktu dla wsi”, czy “oparcie się w administracji rolnej na pracownikach niewiarygodnych, skompromitowanych, w tym współpracownikach byłych służb”. Obecnemu ministrowi radzi europoseł, by – między innymi – sporządził raport dotyczący stanu rolnictwa i obszarów wiejskich oraz realizacji Programu Rolnego PiS i zlikwidował nadużycia w administracji rolnej.

- reklama -

Źródło: Farmer.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Donald Tusk kłamie i oczernia…

Donald Tusk znowu pokazał, że w emocjach traci zdrowy rozsądek. Tym razem z mównicy sejmowej wykrzyczał, że spotykał się...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx