INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:24 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Poseł Koalicji Obywatelskiej z aktem oskarżenia dotyczącym oszustw przy kontraktowaniu i realizacji usług medycznych

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

W rozmowie z TVP.Info, prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze poinformował o skierowaniu do warszawskiego sądu aktu oskarżenia przeciwko byłemu wiceministrowi zdrowia Sławomirowi Neumannowi.

Sprawa dotyczy oszustw przy kontraktowaniu i realizacji usług medycznych z zakresu okulistyki w Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim NFZ w latach 2012-2014.

- reklama -

“Aktem oskarżenia objęciu zostali między innymi Sławomir N., ówczesny sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz Adam T., ówczesny dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia” – wyjaśnił prokurator Czułowski.

Dodał też, że zarzuty dotyczą “przekroczenia uprawnień służbowych w celu ociągnięcia korzyści majątkowych w kwocie 13,5 mln zł przez warszawską klinikę medyczną”.

Według słów rzecznika, skutkiem działań oskarżonych, szkodę ponieść miało ponad 2 tys. pacjentów kliniki, od których pobierano dodatkowe opłaty za finansowane całkowicie przez NFZ zabiegi usunięcia zaćmy.

- reklama -

Oskarżonymi w tej sprawie są jeszcze Krzysztofa R. i Agnieszkę O. – prezes i wiceprezes zarządu kliniki. Za wskazane w akcie oskarżenia przestępstwa zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:TVP.Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bitwa o “stację Kremla”

Należący do amerykańskiego koncernu TVN "stacją Kremla"? Wystarczy prześledzić historię powstania stacji, daleką od bajeczki o zdolnych biznesmenach i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx