INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:13 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mocne słowa na temat europosła PO! “Radosław Sikorski stworzył własną wizję CPK”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Europoseł Radosław Sikorski jest zaniepokojony budową w Polsce Centralnego Portu Lotniczego i chce jej przerwania. Swoje obawy co do projektu, wyraził w mediach społecznościowych.

Długi wpis zaczął Sikorski przytaczając dane statystyczne: “99 procent – o tyle spadła liczba pasażerów, obsługiwanych przez polskie lotniska w drugim kwartale 2020 roku. To nie moje szacunki, ale dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego opublikowane w grudniu. Tymczasem elita PiS nadal chce wydać miliardy złotych na budowę nowego, gigantycznego lotniska. Te pieniądze można wydać lepiej. Na co? Na transport zbiorowy, a przede wszystkim – rozwój kolei”.

- reklama -

Do zarzutów eurodeputowanego PO, odniósł się w rozmowie z portalem TVP.Info, Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.

Prezes stwierdził m.in.: “Trudno oprzeć się wrażeniu, że Radosław Sikorski stworzył swoją wizję CPK, a teraz konsekwentnie z nią walczy. Wiele tez w omawianym wpisie jest oczywiście trafnych, tyle że nie odnoszą się one do CPK, tylko do wyobrażeń Radosława Sikorskiego o tym projekcie. Trudno np. zaprzeczyć, że należy inwestować w kolej. I to właśnie robimy. Kolej to jeden z trzech głównych komponentów CPK, a kapitałowo – największy”.

Źródło:TVP.Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydzi chcą mieć w Polsce uzbrojoną ochronę. Zażądajmy tego samego w Izraelu!

Nawet próba normalizacji stosunków polsko-izraelskich została wykorzystana do antypolskiej kampanii. Poszło o wycofanie zgody na ochronę izraelskich wycieczek w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x