INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:25 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jachira załamana sprawą Bodnara. „Czy tak wyglądały procesy stalinowskie?”

Czas czytania: 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Poseł Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira z uwagą przygląda się sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Posłanka porównała jego sprawę do…stalinowskich procesów.

Jest nowy dzień, a ja za każdym razem płaczę z bezsilności, gdy przed oczami mam prokuratora stanu wojennego upokarzającego Rzecznika Praw Obywatelskich – Człowieka Wolności – napisała Jachira w serwisie Facebook .

- reklama -

Posłanka KO podkreśla, że “ten widok zostanie z nami na zawsze”. W dalszej części wpisu polityk zastanawia się z kolei “czy tak wyglądały procesy stalinowskie?”.

Trybunał Konstytucyjny jednogłośnie orzekł dziś, że Adam Bodnar nie może być już Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

15 września grupa posłów wniosła o zbadanie zgodności z Konstytucją przepisu, że dotychczasowy RPO pełni obowiązki po zakończeniu kadencji. (…) Trybunał zaznacza, że sprawa, w której zapadł wyrok, nie dotyczy ani konkretnego Rzecznika Praw Obywatelskich, ani urzędu RPO jako takiego – powiedział sprawozdawca, sędzia Stanisław Piotrowicz.

- reklama -

Ustawodawca określił, że kadencja RPO trwa 5 lat, więc nie może trwać dłużej – dodał Piotrowicz.

Dziś prezes Julia Przyłębska ogłosiła, że zakwestionowane przepisy dotyczące działania Rzecznika Praw Obywatelskich do czasu powołania jego następcy, są rzeczywiście sprzeczne z Konstytucją. Dlatego też Adam Bodnar będzie musiał odejść ze stanowiska po upływie trzech miesięcy od ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy rosyjskiego polityka zeżrą polskie „dinozaury”?  

Andriej Kolesnik z obwodu kaliningradzkiego obejrzał film o dinozaurach i porównał Polskę do Parku Jurajskiego, a Polaków do psów....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx