INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:49 | piątek | 03.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Mieszkańcy Bogatyni wściekli na Trzaskowskiego! Wygrał tam wybory, a teraz popiera wyrok TSUE

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował decyzję TSUE ws. zamknięcia kopalni Turów. W ocenie polityka, zależy się dostosować do wyroku. Innego zdania jest premier Mateusz Morawiecki.

Jest orzeczenie sądowe i rządzący muszą się do niego zastosować – powiedział Rafał Trzaskowski komentując decyzję TSUE ws. kopalni Turów.

Na tym polega system Unii Europejskiej. Jeżeli doprowadza się do tego, że sprawy są już w Trybunale i Trybunał wydaje orzeczenia, to jeżeli mamy poszanowanie dla unijnego prawa, nie ma innego wyjścia – mówił.

Co ciekawe, w wyborach prezydenckich 2020, mieszkańcy Bogatyni, która w dużej mierze funkcjonuje z działalności kopalni Turów, w większości głosowali na Rafała Trzaskowskiego.

TVP Info przeprowadziło sondę uliczną w mieście, prosząc mieszkańców o komentarz do słów Trzaskowskiego. Najczęstsza odpowiedź to: co on wie o naszym mieście?

Mieszkańcy miasta zorganizowali protest ws. decyzji TSUE. W piątek mieszkańcy gminy Bogatynia, na terenie której znajduje się kopalnia Turów, zablokowali drogę wojewódzką 332 na odcinku między miejscowością Sieniawka a granicą z Czechami. Jak relacjonuje TVN24, ruch na trasie wstrzymywało ok. 40 samochodów.

– Nie można zamykać miejsc pracy tylko dlatego, że komuś się wydaje – powiedział przewodniczący Rady Miasta Bogatynia Artur Oliasz.

– Dla całego regionu to bardzo duże utrudnienie, bo tyle ludzi ile tu pracuje, to z czego ci ludzie będą żyli, z czego się region będzie utrzymywał? – dodała kolejna osoba.

Źródło: TVP Info / TVN24

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Opozycja jest formacją antynarodową i antypolską

Antoni Macierewicz na antenie TV Trwam: Równocześnie ze śmiercią polskiej elity 10 kwietnia 2010 r. zaplanowana była operacja „Śluza”, a więc...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x