INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:57 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zarzuty dla poseł Joanny Muchy! Jest wniosek o uchylenie immunitetu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński poinformował o złożeniu wniosku o uchylenie immunitety dla poseł koła Polska 2050 Joanny Muchy. Sprawa dotyczy organizacji koncertu Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2012 roku, kiedy Mucha pełniła funkcję ministra sportu.

Zdaniem prokuratury, Joanna Mucha będąc ministrem sportu, przekroczyła uprawienia i nie dopełniła obowiązków służbowych.

- reklama -

Rezultatem jej działań była utrata przez Skarb Państwa co najmniej 4,7 mln w związku z organizacją koncertu piosenkarki Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie – informuje portal tvp.info powołując się na źródła w Prokuraturze Krajowej.

Mucha jako minister sportu zatwierdziła wypłatę na organizację koncertu ponad 5,9 mln zł z rezerwy celowej resortu, mimo że były to środki przeznaczone na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz zadania związane z mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012.

Co więcej, ówczesna minister sportu wyraziła też zgodę, by Narodowe Centrum Sportu użyczyło prywatnej firmie pomieszczenia i powierzchnię Stadionu Narodowego na potrzeby koncertu Madonny, mimo że Centrum nie mogło prowadzić działalności innej niż związana z mistrzostwami w piłce nożnej ani nie zarządzało Stadionem po Euro 2012.

- reklama -

Dowody zebrane przez śledczych wskazuje, że działania Muchy miały doprowadzić do wyrządzenia Skarbowi Państwa szkody w wysokości ponad 4,7 mln zł.

Źródło: PAP / TVP Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bruksela przypomina – zimno konserwuje…

W kultowym  „Misiu” Polakom „serce” przypominało „piechotą zdrowiej”. W Unii Breton przypomina „zimno konserwuje”. Są już nowe zalecenia na jesień...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx