INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:32 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

To nie koniec zabawy z wyborem RPO? Część senatorów może zablokować deal PiS-PSL

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

W czwartek posłowie wybrali nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, którym został ubiegający się o urząd po raz drugi, prof. Mariusz Wiącek.

„Za” kandydaturą prof. Marcina Wiącka – zgłoszonego przez opozycję, którego następnie poparło PiS – głosowało 380 posłów, przeciw było 3 posłów, a 43 wstrzymało się od głosu.

- reklama -

40 posłów z klubu PiS wstrzymało się od głosu to m.in.: Sebastian Kaleta, Jan Kanthak, Jacek Ozdoba, Michał Wójcik, Bartłomiej Wróblewski, Dominika Chorosińska, Jacek Żalek czy Michał Woś – a posłanka Teresa Glenc była przeciw.

Teraz kandydatura Wiącka trafi do Senatu. I właśnie w tej Izbie mogą pojawić się problemy, podobnie jak w przypadku poprzednich kandydatur.

Z informacji uzyskanych przez CAI24 wynika, że część senatorów Koalicji Obywatelskiej, może podjąć próbę zablokowania kandydatury prof. Wiącka. Powodów jest kilka.

- reklama -

Po pierwsze brak powołania nowego RPO oznaczać będzie konieczność wprowadzenia do tego urzędu komisarza, a to narracyjnie, opozycja może dobrze sprzedać. Kolejny raz mogą pojawić się słowa o zawłaszczaniu państwa przez PiS, o wprowadzaniu komisarza z nadania Nowogrodzkiej, braku demokracji itd.

Po drugie, politykom KO nie podoba się układ PiS i PSL, w ramach którego Zjednoczona Prawica popiera kandydaturę Wiącka, a później senatorowie PSL poprą kandydata PiS na nowego szefa IPN.

Senatorowie KO mają sondować kto z PSL może wyłamać się w Senacie. Nie wykluczone też, że ktoś z obozu PiS zagłosuje „przeciwko”, przecież już w Sejmie okazało się, że w klubie PiS nie było jednoznacznego poparcia dla tej kandydatury.

- reklama -

Po nich spodziewać się można wszystkiego – mówi nam jeden z senatorów PiS. – Zrobią wszystko, żeby wywołać chaos w państwie – dodaje polityk.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x