INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:24 | niedziela | 02.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Patryk Jaki stanowczo o działaniu KE: Nie wolno ma podporządkować się dyktatowi

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na zastosowanie się do orzeczenia TSUE, nakazującego zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej – poinformowała wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova, dodając, że brak reakcji, oznaczać będzie dla Polski kary finansowe.

Natomiast szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen napisała na Twitterze, że do polskich władz zostało skierowane pismo ws. środków tymczasowych i niedawnego orzeczenia TSUE.

- reklama -

Działania Komisji Europejskiej wobec polski skomentował europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, który uważa, że nasz kraj nie może godzić się na dyktat Brukseli.

Polityk ocenił, że unijni urzędnicy próbują legitymizować łamanie traktatów.

Bardzo dobrze wiedzą, że z traktatów wynika wprost, że nikt im nie przekazał kompetencji w zakresie sposobu organizacji sądownictwa w państwach członkowskich, za co chcieliby karać Polskę. Działają agresywnie, łamią praworządność i niszczą solidarność europejską, zamiast skoncentrować się na zagrożeniach i prawdziwych wyzwaniach, które Europa ma przed sobą – podkreślił Jaki.

- reklama -

I wskazał, że nie wolno godzić się na zawieszenie działania Izby Dyscyplinarnej, bowiem wówczas UE może chcieć więcej.

Jeżeli nawet zostaną nałożone kary, to będzie trzeba bardzo poważnie rozważyć, czy one są zgodne z prawem – mówi Patryk Jaki.

Źródło: wPolityce.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

ONZ – Organizacja Najzupełniej Zbędna

ONZ co roku kosztuje miliardy dolarów. To, że jest to organizacja zbędna, widać coraz wyraźniej. Ostatnio Rada Bezpieczeństwa ONZ…...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx