INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:28 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Konfederacja: Nie przyłączamy się do “szkodliwej inicjatywy ws. poparcia rządowej polityki segregacji sanitarnej”

Czas czytania: 3 min.

Koniecznie przeczytaj

Nie przyłączymy się do “szkodliwej inicjatywy ws. poparcia rządowej polityki segregacji sanitarnej” – oświadczyła Rada Liderów Konfederacji w odpowiedzi na wezwanie wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do porozumienia wszystkich partii ws. zdecydowanych działań w walce z epidemią.

O porozumieniu takim prezes Kaczyński mówił w sobotnim wywiadzie dla PAP. “Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował wspólne wystąpienie wszystkich szefów partii i prezydenta w sprawie sytuacji zdrowotnej Polaków. Popieram tę inicjatywę, ale uważam, że powinniśmy iść dalej. Powinno być podpisane wspólne porozumienie wszystkich partii dotyczące zdecydowanych działań w walce z epidemią” – powiedział szef PiS.

- reklama -

Rada Liderów Konfederacji przyjęła we wtorek stanowisko w sprawie – jak napisano – “segregacji sanitarnej”.

“W odpowiedzi na wezwania Jarosława Kaczyńskiego i innych przedstawicieli obozu rządzącego do zawarcia +porozumienia wszystkich sił politycznych+ w sprawie poparcia rządowej polityki segregacji sanitarnej stwierdzamy, że nie przyłączymy się do tej szkodliwej dla Polski i Polaków inicjatywy politycznej” – czytamy w przekazanym mediom dokumencie.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie Konfederacji apelowali, o jak najszybsze procedowanie złożonego 29 czerwca w Sejmie projektu ustawy “Stop segregacji sanitarnej”, pod którym podpisało się 11 posłów ich partii oraz 11 posłów z klubu PiS.

- reklama -

“Pan Jarosław Kaczyński usiłuje nas wciągnąć w blok, który ponosi odpowiedzialność za to, co rząd i opozycja robią w sprawie COVID-u” – oświadczył Janusz Korwin-Mikke. Według niego, “działania rządu spowodowały około stu tysięcy śmierci nie z powodu COVID, i również około 5-10 tysięcy więcej z powodu COVID-u, w porównaniu z innymi krajami”. Jak dodał, “opozycja chciała, aby rząd zrobił jeszcze więcej, a więc, żeby śmierci było jeszcze więcej”. Podsumowując Korwin-Mikke oświadczył, że “jedynie Konfederacja jest siłą, która chciała, by postępować racjonalnie, by traktować COVID, jak każdą inną chorobę i nie rozbić histerii, lockdownów, kwarantann i tym podobne rzeczy”.

Grzegorz Braun przekonywał, że jedynie Konfederacja reprezentuje w parlamencie “zdrowy rozsądek, rację stanu i interes narodowy wobec zjednoczonej koalicji covidowej, która pod pretekstem walki o zdrowie publiczne łamie prawo, nadużywa go, wystawia na śmiertelne niebezpieczeństwo zdrowie, życie i majętność Polaków”.

Braun wyjaśniał, że przyjmując stanowisko w tej sprawie, Rada Liderów Konfederacji chce “uprzedzić dalsze próby propagandowego dzielenia się odpowiedzialnością przez aktualny układ władzy”. Innym celem jest to, aby – jak mówił – “postawić tę sprawę jasno, żeby nie ułatwiać rządzącym nominowania Konfederacji na centralny czarny charakter tej historii”.

- reklama -

Również Robert Winnicki ocenił, że istotą wezwania Kaczyńskiego jest podzielenie się odpowiedzialnością m.in. “za ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów, (…) dramatyczny los tysięcy polskich przedsiębiorstw, (…) za wzrost długu publicznego o 400 mld zł”.

Winnicki przekonywał, że jest to także “sposób Jarosława Kaczyńskiego na przykrycie problemów, jakie ma obecnie”. W tym kontekście wskazał m.in. na “wprowadzenie Nowego Nieładu”, “utrzymanie większości sejmowej” oraz na problemy obozu władzy, który – jak mówił – “po sześciu latach władzy prezentuje totalną indolencję”.

“My takiej polityki Jarosława Kaczyńskiego żyrować nie zamierzamy, i jako jedyna siła na scenie politycznej mówimy +Stop segregacji sanitarnej obywateli+” – oświadczył Winnicki.

(PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewica traci wyborców. Tusk goni Kaczyńskiego [SONDAŻ]

Różnica między poparciem PiS, a PO jest coraz mniejsza. Lewica i PSL tracą wyborców. United Surveys opublikowało najnowszy sondaż. Wynika...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x