INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:03 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Polityka poddańcza Kwaśniewskiego! Najpierw przepraszał za niemieckie zbrodnie, teraz krytykuje prezydenta Dudę

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

W sobotę kanclerz Niemiec Angela Merkel gościła z ostatnią oficjalną wizytą w Polsce. Miała spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą, problem w tym, że polski prezydent dowiedział się o tym z mediów, a dopiero później Niemcy zapytali o możliwość spotkania. Duda odmówił, bowiem miał już plany związane z polskimi wyborcami, za co prezydentowi gratulujemy. Krytykuje go za to Aleksander Kwaśniewski, który rzuciłby wszystko i pojechał na spotkanie z Merkel…

To więcej, niż błąd. To, co zrobił prezydent Duda to jest wielkie głupstwo, które będzie niepotrzebnie ciążyło na relacjach polsko-niemieckich. Takich rzeczy się nie robi – mówił były prezydent na antenie Radia Zet.

To musiał być jakiś gest niechęci, manifestacja, pewnie związana z Nord Stream II. Ale w polityce dużo bardziej owocne jest to, jak się rozmawia, aniżeli jak się zatrzaskuje drzwi – komentował Kwaśniewski.

Z punktu widzenia polskich władz szanowałbym taką osobę. Tym bardziej, że następca będzie trudniejszy – dodawał, zaznaczając, że dyplomaci powinni rozmawiać a nie „stroić fochy”.

I dodaje:

Z Niemcami trzeba pracować, utrzymywać dialog i taki gest, jak prezydenta Dudy nie jest pomocny – ocenił.

Zauważmy, co mówi Kwaśniewski: stroić fochy, wielkie głupstwo, gest niechęci…

Olek, Olek, czyli ty byś pewnie rzucił wszystkie sprawy, wystawił polskich wyborców, swoich rodaków, żeby spotkać się z Merkel, która ustaliła spotkanie za twoimi plecami?

Brawo prezydent Duda! Nie dał się, nie uległ, niczym poddany, który musi rzucić wszystko, bo szef przyjedzie z wizytą.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Rzecznik KE mówi, że Polska musi zapłacić karę! Morawiecki twardo odpowiada i mówi NIE TAK SZYBKO

TSUE zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary w wysokości 500 tys. euro dziennie ze względu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x