INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:02 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Szybko poszło. Gowin apeluje do Tuska: Jesteśmy gotowi do współpracy

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Jeszcze niedawno Jarosław Gowin był wicepremierem w rządzie Zjednoczonej Prawicy, dziś wysyła apel do lidera PO Donalda Tuska, w którym czytamy, że Porozumienie jest gotowa do uczestniczenia w pracach nad zmianami w konstytucji.

W związku z licznymi sporami, które nasz rząd toczy z instytucjami unijnymi, pojawił się postulat premiera Donalda Tuska, aby zmienić konstytucję i wprowadzić do niej przepisy mówiący o tym, że Polska może wyjść z Unii Europejskiej jedynie większością 2/3 – mówił Gowin podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jako Porozumienie nie tylko deklarujemy gotowość przystąpienia do prac nad zmianą konstytucji. My proponujemy konkretne zapisy – dodał.

W tym rozdziale mowa jest także o warunkach wystąpienia z Unii Europejskiej i mowa jest dokładnie o takich rozwiązaniach, które proponuje premier Donalda Tusk, a więc ustawa przyjmowana większością co najmniej 2/3 posłów, co najmniej 2/3 senatorów, wniosek prezesa Rady Ministrów do prezydenta i na końcu decyzja głowy państwa – tłumaczył.

Cóż tu wiele pisać. Niedawno Tusk powiedział, że współpracował kiedyś z Gowinem i już mu wystarczy, ale jak widać, jak polityk w potrzebie, to tak wyraźne odrzucenie możliwości współpracy, wkłada między szuflady i próbuje wpraszać się na imprezę gdzie nikt go nie chce jeszcze raz…

Źródło: TVN24 / DoRzeczy.pl

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
normalny Polak
22.09.2021 19:36

kto słucha jego bredzenia

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Marine Le Pen: europejska prawica zrobiła krok naprzód

Podczas spotkania w Warszawie liderzy europejskiej prawicy uzgodnili, że będą ściślej współpracować w Parlamencie Europejskim, aby bronić suwerenności 27...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x