INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:02 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Tak Gowin chciał pomóc obalić rząd? Polityk ujawnia co wie

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W najnowszym felietonie na łamach „Dziennika Polskiego”, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, napisał co wie o planach obalenia rządu, które chciał zrealizować Jarosław Gowin.

Podobno plan był taki: w odpowiednim momencie Jarosław Gowin ze swoją grupą posłów (miało ich być jedenastu, potem już tylko dziewięciu) opuszcza Zjednoczoną Prawicę, przyłącza się do opozycji i przesądza o pozbawieniu Prawa i Sprawiedliwości większości w Sejmie. Wówczas opozycyjna nowa większość odwołuje Elżbietę Witek, marszałek Sejmu, a równocześnie (tzw. konstruktywne wotum nieufności) wybiera swojego kandydata – pisze Terlecki.

Polityk wskazuje, że podział na grupy w Porozumieniu, udaremnił ten plan i osłabił pozycję Gowina.

Terlecki wyjawił, dlaczego premier Morawiecki zdecydował się na dymisję:

Bezpośrednim powodem była demagogiczna krytyka Polskiego Ładu, którego zresztą założenia programowe sam wcześniej podpisał. Pozostało mu zaledwie czworo posłów, co znacznie osłabiło jego notowania w totalnej opozycji – pisze Terlecki.

Źródło: Dziennik Polski

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Lech
29.09.2021 08:34

P. Gowin jest nieudacznikiem ale ma wysokie aspiracje polityczne. Jest chory na władzę. Takich osobników w sejmie jest więcej.

Zygmuś
30.09.2021 08:04

A TYMCZASEM: 2 PAŻDZIERNIKA, WARSZAWA, PLAC ZAMKOWY, godz.12:00 – MARSZ PRZECIWKO SEGREGACJI i TYRANII SANITARNEJ RZĄDU.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Republikanie do Bidena: Rozmowa z Putinem ostrym tonem

Podczas wirtualnego spotkania z Putinem Joe Biden musi wykazać niezwykłą stanowczość, oświadczyli senatorowie Marco Rubio i Bob Menendez wyrażając...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x