INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:15 | czwartek | 23.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Grodzkiemu kolejny raz się uda? Senat nie zajmie się jego sprawą

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Decyzją wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, nie będzie głosowania dotyczącego uchylenia immunitetu marszałkowi izby Tomaszowi Grodzkiemu.

Prokuratura od kilku miesięcy domaga się uchylenia immunitetu Grodzkiego. Sprawa ma związek z zarzutami, dotyczącymi przyjmowania korzyści majątkowych, podczas pracy w szczecińskim szpitalu.

- reklama -

Borusewicz powołuje się na uchybienia formalne we wniosku prokuratury. Prokuratura uzupełniła wniosek już wcześniej i argumentowała, że spełnia on wszystkie wymogi proceduralne. Jednak wiceszef Senatu nie wziął tych argumentów pod uwagę.

Sprawa nabiera jednak pikanterii, bowiem lider PO Donald Tusk miał domagać się od Grodzkiego, aby ten zrzekł się immunitetu. Marszałek jednak tego nie zrobił.

Źródło: Senat

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
20.10.2021 21:20

Oj tam, oj tam! Przecież “Kruk krukowi oka nie wydziobie”. Nie z teorii, a z praktyki powstało to polskie ludowe porzekadło. No i ma się dobrze w publicznym życiu polskiej władzy.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Donald Tusk kłamie i oczernia…

Donald Tusk znowu pokazał, że w emocjach traci zdrowy rozsądek. Tym razem z mównicy sejmowej wykrzyczał, że spotykał się...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx