INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:26 | piątek | 03.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Grodzkiemu kolejny raz się uda? Senat nie zajmie się jego sprawą

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Decyzją wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, nie będzie głosowania dotyczącego uchylenia immunitetu marszałkowi izby Tomaszowi Grodzkiemu.

Prokuratura od kilku miesięcy domaga się uchylenia immunitetu Grodzkiego. Sprawa ma związek z zarzutami, dotyczącymi przyjmowania korzyści majątkowych, podczas pracy w szczecińskim szpitalu.

Borusewicz powołuje się na uchybienia formalne we wniosku prokuratury. Prokuratura uzupełniła wniosek już wcześniej i argumentowała, że spełnia on wszystkie wymogi proceduralne. Jednak wiceszef Senatu nie wziął tych argumentów pod uwagę.

Sprawa nabiera jednak pikanterii, bowiem lider PO Donald Tusk miał domagać się od Grodzkiego, aby ten zrzekł się immunitetu. Marszałek jednak tego nie zrobił.

Źródło: Senat

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
20.10.2021 21:20

Oj tam, oj tam! Przecież “Kruk krukowi oka nie wydziobie”. Nie z teorii, a z praktyki powstało to polskie ludowe porzekadło. No i ma się dobrze w publicznym życiu polskiej władzy.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Koniec Opla z Gliwic. Polska ofiarą Stellantis?

Po 23 latach fabryka samochodów osobowych Opla w Gliwicach przeszła do historii. Produkcję modelu Astra przeniesiono do z powrotem...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x